Matematyczna wycieczka (FOTO)

Od czytelników

Matematyczna wycieczka (FOTO)

22.06.2021
autor: ZSS w Brańszczyku
Grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku 17 czerwca uczestniczyła w „Matematycznej miniolimpiadzie sportowej”.
 
Celem wycieczki było utrwalanie umiejętności porównywania i porządkowania liczb, dokonywanie pomiarów w terenie, umożliwianie uczniom podejmowania aktywności ruchowej, doskonalenie sprawności fizycznej oraz integracja grupy. Tego dnia odbyły się takie aktywności jak: skoki w dal z rozbiegu oraz skoki w dal z miejsca, rzut do celu, skoki przez skakankę oraz gra w „zbijaka”. Uwieńczeniem wysiłku fizycznego było spożywanie kiełbasek upieczonych w żarze płonącego ogniska. Wpłynęło to pokrzepiająco i zregenerowało siły zmęczonych, ale szczęśliwych uczniów.
Obchodzono również urodziny jednego z chłopców. Cała grupa zaśpiewała Dawidowi „Sto lat”, a on, pomyślawszy życzenie, zdmuchnął świeczkę na torcie, którym tym razem była muffinka.
Końcowym etapem wycieczki był spacer nad sztucznie wykopanym jeziorem, które stało się domem licznej grupy ptactwa wodnego. Po wielu aktywnościach na świeżym powietrzu, w słoneczny czerwcowy dzień uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły z pozytywną energią i uśmiechami na twarzach.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość