Marcel Zawadzki finalistą olimpiady matematycznej

Od czytelników

Marcel Zawadzki finalistą olimpiady matematycznej

25.02.2017
autor: Gimnazjum nr 2
Marcel Zawadzki, uczeń klasy IIIb Gimnazjum nr 2 został finalistą XII Olimpiady Matematycznej Juniorów (OMJ) 2016/2017. Marcel jest też jest jednym z naukowych stypendystów.
OMJ to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów gimnazjum. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w olimpiadzie matematycznej na poziomie ponadgimnazjalnym - jedynym konkursem matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce. Finalistom i laureatom OMJ przysługują uprawnienia przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej oraz przy egzaminie gimnazjalnym. Marzeniem Marcela jest dostanie się do XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie do klasy matematycznej z autorskim programem nauczania, tzw. matexu.
Olimpiada składa się z trzech etapów: części korespondencyjnej, części testowej we wrześniu i październiku, zawodów II stopnia, które odbyły się 14 stycznia 2017 r. Zawody III stopnia odbędą się w dniach 25 - 26 marca w Warszawie. Opiekunem Marcela jest Jolanta Sarnacka.
Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów.
 
Wspieramy talenty
Marcel Zawadzki jest też stypendystą Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych, realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Stypendium, finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i środków krajowych, przyznawane jest na 10 miesięcy, w łącznej kwocie ok. 4.000 zł. Środki można wydać tylko na cele edukacyjne. Marcel realizuje projekt edukacyjny z matematyki na temat „Nierówności między średnimi” oraz uczęszcza na zajęcia Mini Akademii Matematyki na Politechnice Warszawskiej.
Stypendium otrzymał również absolwent naszego gimnazjum z poprzedniego roku, Bartosz Kamiński, obecnie uczeń XIV Licem Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie. Natomiast uczennica klasy IIIb, Angelika Kuch otrzymała stypendium naukowe ze Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Ostrołęce.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość