Mali patrioci z Przedszkola nr 9 (FOTO)

Od czytelników

Mali patrioci z Przedszkola nr 9 (FOTO)

04.05.2023
autor: Przedszkole nr 9
3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Dokument ten stał się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego. Była ona pierwszą nowoczesną konstytucją w Europie i drugą na świecie. Regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
W tym roku obchodzimy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w czwartek 27 kwietnia w Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie odbyła się uroczysta akademia. Przedszkolaki przedstawiły historię konstytucji i symboli narodowych. Podczas uroczystości nie zabrakło biało-czerwonych flag oraz wspólnie odśpiewanego hymnu. Po akademii dzieci, trzymając w rękach białe i czerwone balony, utworzyły flagę Polski, upamiętniając Dzień Flagi obchodzony 2 maja. Święta te są okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. 
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom
Zitcom