Maj z Heide w górach (FOTO)

Od czytelników

Maj z Heide w górach (FOTO)

17.05.2024
autor: Organizatorzy
W dniach 28.04-06.05.2024 r. uczniowie Szkoły Podstawowe nr 5 spotkali się kolejny raz   z młodzieżą z Heide w Wyszkowie. Ze szkołą partnerską Friedrich Elvers Schule –Forderszentrum Heide  Europaschule współpraca kwitnie już 10 lat. Spotkanie młodych Polaków i Niemców odbyło się dzięki finansowemu wsparciu  Polsko-Niemieckiej  Współpracy Młodzieży. Nasze spotkanie było okazją budowania partnerstwa i poczucia europejskiej wspólnoty wśród młodzieży obu państw. 

Młodzież przez 9 dni realizowała wspólny program.. Uczniowie zwiedzali wiele pięknych miejsc i odbyli  interesujące  warsztaty.  Warsztaty gotowania w naszej szkole, w Warszawie w Wedlu pracowali nad upiększaniem torcików wedlowskich- gry i zabawy oraz wspólne wyjazdy zintegrowały naszą grupę. Uczniowie zwiedzili CNK oraz naszą piękną słoneczną stolicę. 1 Maja wyruszyliśmy na wycieczkę do Wrocławia – gdzie zwiedzając miasto elektrycznymi autami bawiliśmy się w grę miejska. W kolejnych dniach weszliśmy na Śnieżkę w Karkonoszach, zwiedziliśmy Szklarską Porębę, wodospady Kamieńczyk i Szklarkę oraz Skalne Miasto w Czechach. Ognisko, śpiewy, wspinaczka w Parku linowym oraz Holly Party zostaną na długo w naszych wspomnieniach. W czerwcu udajemy się z rewizytą do Heide.
 
Dziękujemy  Gminie  Wyszków  za wsparcie naszego wyjazdu okolicznościowymi prezentami. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Dyrektora naszej  Szkoły Podstawowej nr 5 za udział w spotkaniach młodzieży oraz PNWM za wsparcie finansowe naszej wymiany szkolnej.
 
Organizator wymiany:
Anna Szymańska-Grodzka, Zofia Jeż

Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość