List nauczycieli Gimnazjum nr 2 do burmistrza

Od czytelników

List nauczycieli Gimnazjum nr 2 do burmistrza

28.01.2017
autor: Nauczyciele Gimnazjum nr 2
Szanowny Panie Burmistrzu.
Dziękujemy Panu za udział w zorganizowanej przez nas debacie społecznej, dotyczącej przekształcenia Gimnazjum nr 2 w  Szkołę Podstawową nr 4  ze wszystkimi oddziałami.
Pana obecność uwiarygodniła intencje naszych działań, które mają na celu umożliwienie władzom miasta podjęcia optymalnej decyzji w sprawie wdrażania reformy w naszym mieście. 
Udział gości i publiczności potwierdza, że poruszana na debacie kwestia zmian w systemie oświaty jest niezwykle ważna i  choć na debacie nie zapadły ostateczne ustalenia co do dalszych losów naszej szkoły, mamy nadzieję, że wymiana opinii i wspólna dyskusja pozwoli Radnym Miejskim i Panu podjąć właściwą decyzję. Właściwą nie tylko dla przekształcanego Gimnazjum nr 2, ale dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Mamy nadzieję, że także w Pana ocenie debata była potrzebna. Pewni jesteśmy też, że zaprezentowane przez nas symulacje oparte na danych dotyczących oświaty w Wyszkowie pokazały, że uruchomienie w naszej szkole jedynie oddziałów I, IV i VII, w dodatku bez pewności z jak licznymi klasami i czy w ogóle, nie zlikwiduje nauki na dwie zmiany w pozostałych szkołach. Jednocześnie ten wariant spowoduje, że szkoła w centrum miasta będzie pusta przy jednoczesnym przepełnieniu innych szkół podstawowych.
Wydaje się, że wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości prowadzące nas do celu. Nowe przepisy oświatowe zaczęły obowiązywać. Na ich interpretację nie mamy wpływu.
Jednak nasza debata pokazała, że są one różne. Dlatego też z niecierpliwością czekamy na opinie prawne z Kancelarii Sejmu oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. O ile potwierdzą one, że jedynym możliwym sposobem przekształcenia naszego Gimnazjum jest wariant wskazany przez Pana Burmistrza, przyjmiemy go jako obowiązujący. Dlatego, jeśli opinie dotrą najpierw do nas, naturalnie przekażemy je Panu Burmistrzowi, prosząc o uczynienie tego samego w przypadku, gdyby Gmina uzyskała je jako pierwsza. 
W załączeniu przekazujemy Panu listy poparcia mieszkańców Wyszkowa dla wariantu utworzenia przyszłej SP 4 z  klasami I-VIII. Wynika z nich nie tylko poparcie dla pełnej reaktywacji szkoły, ale też brak zgody społeczeństwa na zmianowość w wyszkowskich szkołach i niepełne wykorzystanie budynków szkolnych. 
W rękach Pana oraz Radnych Miejskich pozostaje decyzja dotycząca warunków edukacyjnych w Wyszkowie na przyszłe lata oraz doprowadzenie do optymalnego uzupełnienia SP 4 nowymi uczniami.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość