Laureat Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Od czytelników

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

02.05.2022
autor: SP w Leszczydole Starym
Bartosz Wyszyński, uczeń kl. VIII Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym, został laureatem wojewódzkiego konkursu polonistycznego, zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie.
 
Jego droga do sukcesu była dość długa, gdyż musiał przejść kolejne etapy. Przygotowanie wymagało wiele wysiłku, bowiem w programie merytorycznym znalazły się również treści spoza podstawy programowej oraz dzieła literackie, filmy i obrazy, z którymi musiał się dodatkowo zapoznać. Wytrwałość opłaciła się i Bartosz wreszcie może cieszyć się ze swojego sukcesu, tym bardziej, że w poprzednim roku szkolnym brakowało mu naprawdę niewiele do zwycięstwa w tym konkursie – uzyskał wówczas tytuł finalisty. Dzięki zdobyciu tytułu laureata będzie zwolniony z pisania egzaminu po szkole podstawowej z języka polskiego i uzyska z tego przedmiotu 100%.
Bartosz to bardzo ambitny i kreatywny młody człowiek, który nie boi się wyzwań. Próbował sił w różnych dziedzinach, ale największe sukcesy, których lista jest naprawdę imponująca, odnosi jednak z zakresu polonistyki. Oprócz posiadania bardzo dużej wiedzy w tej dziedzinie, wykazuje też zdolności literackie i recytatorskie oraz ortograficzne. W ostatnim czasie zdobył I miejsce w wojewódzkim etapie konkursu ortograficznego „Wyszkowskie Dyktando” oraz I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O pióro Kopernika”. 
Ucznia inspiruje i wspiera w rozwijaniu jego uzdolnień polonistka pani Joanna Kozon.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość