Kształtują postawy do wartości (foto)

Od czytelników

Kształtują postawy do wartości (foto)

12.10.2016
autor: Mariola Leśnik i uczniowie ZSS w Brańszczyku
Bardzo aktywnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017. Przede wszystkim realizujemy najważniejsze założenia polityki oświatowej. Jednym z priorytetów jest kształtowanie postaw do wartości oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. 
W naszej szkole nauczyciele i starsi uczniowie czytają przedszkolakom. Czytaliśmy również fragmenty znanych dzieł literackich Henryka Sienkiewicza. W kalendarzu wydarzeń szkoły znajdują się popołudnia z książką; dużą popularnością cieszy się szkolna biblioteka. Wspólnie z nami czytają rodzice.
Postawy do wartości kształtujemy przede wszystkim przez rozwój aktywności własnej, spotkania z interesującymi ludźmi, udział w inscenizacjach, zawodach sportowych.
Wystąpiliśmy w II Przeglądzie Form Artystycznych Osób z Niepełnosprawnościami w WOK „Hutnik”, ze spektaklem „Bądź sobą”. W ramach integracji środowiskowej spektakl prezentowaliśmy uczniom Szkoły Podstawowej w Długosiodle oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.
Zorganizowaliśmy również spotkanie z funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji pt. „Bezpieczna droga do szkoły”, powitaliśmy jesień na wzgórzu bielińskim, wybraliśmy nowy samorząd uczniowski, byliśmy uczestnikami paraolimpiady „Pod dębami” w Ostrówku. Świetnie bawiliśmy się na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka. Nie zawiodły, jak zwykle sympatyczne, koleżanki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie. 
Szczególnym wyróżnieniem dla naszej szkoły była wizyta w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. Pojechaliśmy tam na zaproszenie agencji po odbiór zestawu do integracji sensorycznej. Piękny prezent dla naszych uczniów wręczał osobiście prezes Daniel Obajtek. 
Wiele działo się w naszej szkole w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Naszymi osiągnięciami chcieliśmy podzielić się z Państwem. Pozdrawiamy Redakcję i wszystkich czytelników.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość