Koronawirus – dbam o swoje bezpieczeństwo (FOTO)

Od czytelników

Koronawirus – dbam o swoje bezpieczeństwo (FOTO)

29.04.2021
autor: Starostwo Powiatowe
- do udziału w konkursie plastycznym pod takim hasłem Starostwo Powiatowe zaprosiło uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie i z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
 
Celem trwającego blisko miesiąc konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na tematykę zagrożenia koronawirusem, a także uświadomienie dorosłym, poprzez inwencję twórczą uczestników, skali zagrożenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej. Z uwagi na panującą pandemię dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez starostwo zostały przekazane 29 kwietnia przedstawicielom placówek, którzy w imieniu starosty wręczą je laureatom i wszystkim uczestnikom.
Komisja spośród 30 nadesłanych prac plastycznych (16 z OSW w Wyszkowie i 14 z ZSS w Brańszczyku) wyłoniła laureatów:
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie:
I miejsce – Kinga Zych
II miejsce – Klaudia Trojanek
III miejsce – Patrycja Dąbrowska
Wyróżnienia: Cezary Bloch, Aleksandra Lonca, Oliwier Orszulak, Krystian Szczepański, Anna Kowalska, Amelia Zdunek, Karol Smułkowski, Wioletta Kulesza, Wojciech Gawroński, Michał Kulesza, Kacper Frąckiewicz, Aleksandra Tryc, Katarzyna Kulesza.
Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku:
I miejsce – Jarosław Sekulski
II miejsce – Patryk Kazimierczak
III miejsce – Emilia Grabarczyk
Wyróżnienia: Patrycja Pawełczyk, Dorota Pałubińska, Marek Bloch, Lena Mróz, Dawid Machnowski, Kinga Sędzicka, Cezary Janczewski, Natalia Jaroszewska, Dawid Jadacki, Daria Struniawska, Krystian Nikołajuk
Prace oceniała komisja w składzie: wicestarosta Leszek Marszał, kierownik referatu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego Stanisław Dymek oraz pracownicy starostwa Ewa Michalik i Ewa Walicka.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział.
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pierwsze czternaste emerytury ZUS wypłaci w sierpniu

Pierwsze czternaste emerytury ZUS wypłaci w sierpniu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest już gotowy do wypłaty czternastych emerytur. Pierwsi emeryci i renciści otrzymają dodatkowe świadczenie już 25 sierpnia. Świadczenie „na rękę” w pełnej wysokości wyniesie 1.217,98 zł.
zobacz więcej
Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

11 lipca 1943 roku to była niedziela. Polacy licznie gromadzili się w kościołach na mszy. Właśnie dlatego dla ukraińskich nacjonalistów był to idealny moment na atak. Niemal 100 miejscowości na Wołyniu zaatakowały oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii. Towarzyszyli im uzbrojeni w siekiery, kosy czy widły ukraińscy chłopi. Brutalnie mordowali wszystkich – od niemowlęcia do starca. Krwawa Niedziela to apogeum rzezi wołyńskiej. Gehenna mieszkańców polskich miejscowości na Kresach Wschodnich trwała jednak wiele miesięcy. Na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Ukraińcy zamordowali (według ostrożnych szacunków) ponad 100 tysięcy Polaków – swoich sąsiadów, z którymi żyli w zgodzie od pokoleń. Ta wielka zaplanowana zbrodnia ma jedno słuszne i prawdziwe określenie – ludobójstwo.
zobacz więcej
Wszedł w życie niższy wiek emerytalny

Wszedł w życie niższy wiek emerytalny

Od 1 października wiek emerytalny wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Wnioski można było składać już od września. Przez miesiąc w całym kraju wpłynęło ich prawie 200 tys., z czego na Mazowszu ponad 23,5 tys., a w północnej części województwa, czyli obszarze działania płockiego oddziału ZUS, 4,8 tys.
zobacz więcej
Optymistyczne przedszkolaki z „dziewiątki” z wizytą u pani burmistrz (foto)

Optymistyczne przedszkolaki z „dziewiątki” z wizytą u pani burmistrz (foto)

W dniu 19 maja dzieci z grup 6-latków „Biedronki”, „Tygryski” oraz „Kotki” udały się z wizytą do pani burmistrz.
zobacz więcej