Kończy się okres zasiłkowy 500+. Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłat

Od czytelników

Kończy się okres zasiłkowy 500+. Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłat

28.04.2022
autor: Piotr Olewiński, regionalny rzecznik ZUS
Złożenie wniosku o świadczenie 500+ do końca kwietnia gwarantuje, że nie będzie luki w wypłatach. Jeżeli zrobimy to do końca czerwca, to pieniądze otrzymamy później, ale będzie zawierać odpowiednie wyrównanie. Wnioski złożone w lipcu oznaczają stratę pieniędzy.
Mieszkańcy powiatu wyszkowskiego złożyli do tej pory 6.843 wnioski na 11.100 dzieci.
 
31 maja kończy się obecny okres zasiłkowy programu 500+. Jeśli chcesz zachować ciągłość wypłat, to musisz złożyć wniosek w tej sprawie do końca kwietnia. Wniosek wysłany do ZUS do końca czerwca może oznaczać wypłatę nieco później, bo zakład ma dwa miesiące na jego rozpatrzenie. Nie będziemy jednak stratni finansowo. Tylko wnioski złożone po czerwcu skutkują utratą wypłaty za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku. Zasada ta nie dotyczy nowo urodzonych lub przysposobionych dzieci. Ich rodzice mają trzy miesiące na złożenie wniosku.
Mieszkańcy Mazowsza wysłali już do ZUS ponad 505 tys. wniosków obejmujących 777 tys. dzieci. Mieszkańcy powiatu wyszkowskiego złożyli do tej pory 6.843 wnioski na 11.100 dzieci. W całej Polsce do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło prawie 3,3 mln wniosków na ponad 5 mln dzieci.
Formularze dotyczą nowego okresu zasiłkowego, który rozpoczyna się 1 czerwca. Rodzice i opiekunowie mogli składać wnioski o przyznanie wypłat z programu „Rodzina 500+” już od 1 lutego.
Warto podkreślić, że świadczenie przyznawane jest na rok i trzeba wnioskować o nie ponownie. Formularze można wysyłać wyłącznie online poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portal Empatia lub w bankowości elektronicznej. Również pisma, informacje i decyzje w sprawie wniosku są przekazywane w formie elektronicznej – wyłącznie na PUE. Gdy pojawi się tam ważna informacja o 500+, to rodzice otrzymają powiadomienie SMS lub na e-maila. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejął przyjmowania i rozpatrywania wniosków oraz przyznawania świadczenia wychowawczego od 2022 r.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kadeci z CEZiU „Kopernik” obchodzili Dzień szacunku dla munduru (FOTO)

Kadeci z CEZiU „Kopernik” obchodzili Dzień szacunku dla munduru (FOTO)

W ramach obchodów Świata Niepodległości, Ministerstwo Obrony Narodowej zorganizowało „Dzień szacunku dla munduru”, zapraszając do 103 jednostek wojskowych w całym kraju. Liczba nie przypadkowa, bowiem w tym roku obchodzimy właśnie 103. rocznicę odzyskania niepodległości.
zobacz więcej
Przedszkolna akademia dla nauczycieli (foto)

Przedszkolna akademia dla nauczycieli (foto)

14 października w Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą rozpoczęła pani dyrektor Amelia Depta składając wszystkim pracownikom serdeczne życzenia.
zobacz więcej
Fałszywe mejle rzekomo od skarbówki

Fałszywe mejle rzekomo od skarbówki

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ostrzega podatników przed fałszywymi mailami informującymi o konieczności uiszczenia brakującej kwoty po rozliczeniu zeznania podatkowego za 2018 r.
zobacz więcej
Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

W ramach PO WER słuchacze oraz nauczyciele kształcenia zawodowego z Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie uczestniczyli w stażu zagranicznym zrealizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt pt. „Zagraniczny staż słuchaczy i nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie kluczem do sukcesu szkolnictwa zawodowego” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 17 słuchaczy kursów kwalifikacyjnych A.36, A.65, szkoły policealnej technik rachunkowości realizowała trzytygodniowy staż, natomiast 12 nauczycieli kształcenia zawodowego uczestniczyło w tzw. job shadowing w Granadzie.
zobacz więcej