Komputery dla kolejnych szkół

Od czytelników

Komputery dla kolejnych szkół

20.07.2021
autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, opr. SB
Trzy kolejne szkoły w powiecie wyszkowskim otrzymają komputery od Samorządu Województwa Mazowieckiego.
 
To druga edycja mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego. – Niestety, trwający od ponad roku czas pandemii odbił się bardzo mocno na tradycyjnym systemie nauczania. Zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice musieli się bardzo szybko odnaleźć w nowej zdalnej rzeczywistości. Nie był to czas łatwy. Nie każda rodzina była w stanie zabezpieczyć swoje dziecko sprzętowo tak, aby miało ono swobodny dostęp do komputera, laptopa czy telefonu i mogło aktywnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Stąd nasza inicjatywa, aby przeznaczyć środki unijne na wsparcie samorządów oraz placówek edukacyjnych w zakupie nowoczesnego sprzętu także w tym roku. W poprzednim otrzymało go 236 mazowieckich szkół, a w tym roku kolejnych 130 – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. 
Do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże.
– Dziś trudno powiedzieć, jaki będzie nowy rok szkolny, czy dzieci będą uczyły się stacjonarnie, hybrydowo czy może zdalnie. Chcemy, aby mazowieckie szkoły były przygotowane na każdą z tych opcji - dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.
O wsparcie w ramach projektu mogły ubiegać się samorządy lokalne, wnioskując o pomoc dla szkoły prowadzącej kształcenie ogólne. Co ważne dofinansowanie otrzymały szkoły, które do tej pory nie skorzystały z pomocy w ramach projektu.
W powiecie wyszkowskim sprzęt otrzymają: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Komorowie (gm. Rząśnik), Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość