Komputery dla kolejnych szkół

Od czytelników

Komputery dla kolejnych szkół

20.07.2021
autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, opr. SB
Trzy kolejne szkoły w powiecie wyszkowskim otrzymają komputery od Samorządu Województwa Mazowieckiego.
 
To druga edycja mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego. – Niestety, trwający od ponad roku czas pandemii odbił się bardzo mocno na tradycyjnym systemie nauczania. Zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice musieli się bardzo szybko odnaleźć w nowej zdalnej rzeczywistości. Nie był to czas łatwy. Nie każda rodzina była w stanie zabezpieczyć swoje dziecko sprzętowo tak, aby miało ono swobodny dostęp do komputera, laptopa czy telefonu i mogło aktywnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Stąd nasza inicjatywa, aby przeznaczyć środki unijne na wsparcie samorządów oraz placówek edukacyjnych w zakupie nowoczesnego sprzętu także w tym roku. W poprzednim otrzymało go 236 mazowieckich szkół, a w tym roku kolejnych 130 – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. 
Do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże.
– Dziś trudno powiedzieć, jaki będzie nowy rok szkolny, czy dzieci będą uczyły się stacjonarnie, hybrydowo czy może zdalnie. Chcemy, aby mazowieckie szkoły były przygotowane na każdą z tych opcji - dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.
O wsparcie w ramach projektu mogły ubiegać się samorządy lokalne, wnioskując o pomoc dla szkoły prowadzącej kształcenie ogólne. Co ważne dofinansowanie otrzymały szkoły, które do tej pory nie skorzystały z pomocy w ramach projektu.
W powiecie wyszkowskim sprzęt otrzymają: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Komorowie (gm. Rząśnik), Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Czy warto korzystać ze szkoleń e-learningowych? Sprawdzamy

Czy warto korzystać ze szkoleń e-learningowych? Sprawdzamy

To jedna z praktycznych możliwości podnoszenia własnych kwalifikacji. Główna zaleta? Możliwość uczenia się w zaciszu własnego domu czy też w firmowym biurze. Szkolenia e-learningowe w ostatnim czasie biją szczyty popularności dzieje się tak głównie z powodu pandemii koronawirusa. Przekonaj się, czy warto korzystać z tego rozwiązania.
zobacz więcej
Samorządy piszą do Prezydenta RP w sprawie oświaty

Samorządy piszą do Prezydenta RP w sprawie oświaty

Pismo ogólnopolskich organizacji gmin i powiatów do Prezydenta RP z prośbą o rozważnie możliwości niepodpisywania uchwalonej przez Sejm RP ustawy Prawo oświatowe.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Będą opryski i zakaz wstępu do lasów

Będą opryski i zakaz wstępu do lasów

Nadleśnictwo Wyszków planuje opryski związane z ograniczeniem populacji szkodliwych owadów. Trzeba się liczyć z zakazem wstępu do lasów na terenie gmin Rząśnik i Brańszczyk.
zobacz więcej