Kolejne wakacje z bonem turystycznym

Od czytelników

Kolejne wakacje z bonem turystycznym

04.05.2021
autor: Piotr Olewiński, regionalny rzecznik ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że wciąż można korzystać ze wsparcia w postaci Polskiego Bonu Turystycznego.
 
Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.
 
Masz czas do końca marca 2022 r.
„Bon Turystyczny jest ogromnym wsparciem dla podmiotów turystycznych oraz rodzin. Na jego realizację jest jeszcze dużo czasu. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Co istotne, nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze” – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.
 
Bony popularne w regionie
Z najnowszych danych wynika, że w województwie mazowieckim rodzice aktywowali już ponad 208 tys. bonów turystycznych i dokonano płatności na kwotę przeszło 30 mln zł. To najwięcej w Polsce. ZUS wygenerował w regionie 648,5 tys. bonów. Oznacza to, że jeszcze wielu uprawnionych może skorzystać z dopłaty do usług turystycznych. Jest z czego wybierać, bo do tej pory udział w programie zgłosiło ponad 20 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego. Ich aktualna lista dostępna jest np. na stronie www.bonturystyczny.gov.pl.
 
Najpierw aktywacja, później wyjazd
Polski Bon Turystyczny jest projektem realizowanym przez Polską Organizację Turystyczną, a Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych przypadła rola utworzenia, dostosowania i utrzymania infrastruktury informatycznej do jego obsługi.
Wszystkie czynności związane z wykorzystaniem bonu należy wykonać na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Można tam też np. sprawdzić, jaka kwota pozostała jeszcze do wykorzystania. Za pomocą bonu można bowiem płacić wielokrotnie aż wyczerpie się pełną przyznaną kwotę.
Uwaga! Bon turystyczny jest udostępniany na PUE ZUS na podstawie danych, które pochodzą z jednostek wypłacających świadczenie Rodzina 500 plus.
Informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego można uzyskać na specjalnej infolinii pod numerem telefonu 22 11 22 111. Dzwonić mogą zarówno osoby prywatne, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego, jak i podmioty turystyczne zainteresowane przystąpieniem do programu.  Pytania można też przesyłać mailem na adres bon@zus.pl.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Białe szaleństwo z parafią pw. św. Wojciecha (foto)

Białe szaleństwo z parafią pw. św. Wojciecha (foto)

Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży spędziła pierwszy tydzień ferii na zimowym obozie w Białym Dunajcu. Wyjazd zorganizowany przez ks. Grzegorza Dębka z parafii pw. Św. Wojciecha w Wyszkowie oraz ks. Łukasza Murawskiego z zaprzyjaźnionej parafii Św. Piotra i Pawła w Czyżewie obfitował w wiele atrakcji. Ale przede wszystkim był okazją do zgłębiania Słowa Bożego i przykazań Bożych.
zobacz więcej
Mamo, tato jestem przedszkolakiem (foto)

Mamo, tato jestem przedszkolakiem (foto)

W dniach 26-27 października w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie w grupach Biedronki i Smerfy odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.
zobacz więcej
Rolnictwo jutra zaczyna się dziś (foto)

Rolnictwo jutra zaczyna się dziś (foto)

- to tytuł konferencji, na którą w niedzielę 1 marca zaprosili Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zespół Szkół nr 3 w Wyszkowie. „Cieszę się, że placówki edukacyjne w naszym rejonie inicjują cenne i pożyteczne przedsięwzięcia, których celem jest zrównoważony rozwój obszarów wiejskich” – napisał w liście marszałek Adam Struzik.
zobacz więcej
Żołnierze wspierają wyszkowskich medyków (foto)

Żołnierze wspierają wyszkowskich medyków (foto)

Od pomiaru temperatury pacjentów i personelu, poprzez selekcję osób wchodzących, regulację ruchu, transport i rozładunek medykamentów, organizację tymczasowych izb przyjęć, dekontaminację pomieszczeń, aż po pobieranie wymazów – to zakres wsparcia, jakiego udzielają terytorialsi i podchorążowie Akademii Wojskowych w ponad stu szpitalach i placówkach medycznych na terenie całego kraju.
zobacz więcej