Kolędowanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu (FOTO)

Od czytelników

Kolędowanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu (FOTO)

26.12.2021
autor: Organizatorzy
Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie związane są z tradycją wspólnego śpiewania kolęd. Tę tradycję od kilku lat podtrzymują uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu.
W środę i czwartek 15 i 16 grudnia podopieczni świetlicy szkolnej popołudniowej w ramach kultywowania polskich tradycji bożonarodzeniowych kolędowali z gwiazdą betlejemską. Przez kilka dni uczniowie w ramach zajęć świetlicowych pod okiem wychowawców przygotowywali gwiazdy betlejemskie oraz ćwiczyli śpiewanie kolęd i pastorałek. Do kolędniczych przygotowań włączył się również chór szkolny. Występy wszystkich grup świetlicowych oraz chóru zostały nagrane, a nagrania posłużyły do przygotowania rozśpiewanych życzeń bożonarodzeniowych. Podopieczni świetlicy odwiedzili z gwiazdą również Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Gminy w Zabrodziu. Jak nakazuje tradycja, nasi kolędnicy zostali tam obdarowani słodkimi prezentami.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania, które znajduje się na stronie internetowej szkoły Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zabrodziu.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość