Kolęda jednoczy (foto)

Od czytelników

Kolęda jednoczy (foto)

24.12.2016
autor: Ewa Elward
Wyszkowscy piłsudczycy spotkali się przed Bożym Narodzeniem, by przełamać się opłatkiem i wspólnie spędzić czas w świątecznej atmosferze. Uroczystość, na którą zaprosili swoich przyjaciółmi odbyła się w dawnej bursie.
Wśród gości były m.in. dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” Grażyna Kalinowska z zastępcą Natalią Szczerbą, Barbara Ślubowska z biblioteki w Blochach, przedsiębiorca Kazimierz Kobiałka. Zebranych przywitał prezes związku płk Konrad Wróbel. Zwrócił uwagę na szczególne miejsce świąt Bożego Narodzenia w polskiej tradycji i historii. – Nasi chłopcy bili się na wszystkich frontach, nieraz musieli strzelać do swoich braci. Kolęda była tym, co jednoczyła Polaków walczących po przeciwnych stronach. – mówił. – Życzę państwu wszystkiego najlepszego na nadchodzące święta, radości, przede wszystkim szczęścia w pracy, rodzinie. Szczęścia i radości z tego, co robimy wspólnie. 
W sposób szczególny podziękował dyr. Kalinowskiej za użyczenie pomieszczenia. – Traktujemy panią jako swojego przyjaciela – zapewnił.
Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń przyznanych przez Zarząd Główny Związku. Złoty Krzyż Związku Piłsudczyków RP za pomoc i zasługi dla związku przyznano Kazimierzowi Kobiałce (usługi transportowe i wykopy ziemne) i Włodzimierzowi Nowakowi (firma Wodbud).
Zebrani wysłuchali czytanego przez mjr Monikę Lipkę fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, przełamali się opłatkiem, składając sobie życzenia, po czym zasiedli do stołu.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość