Koduj z gigantami

Od czytelników

Koduj z gigantami

10.01.2020
autor:
1 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie po raz drugi odbędą się bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane w ramach 6. edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Koduj z Gigantami”.

Celem bezpłatnych zajęć jest spopularyzowanie idei programowania wśród młodych ludzi. To wspaniała okazja, by rozpocząć przygodę z programowaniem oraz nauczyć się wykorzystywać nowe technologie w twórczy sposób. Rejestracja na zajęcia odbywa się online: https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/KzgWyszkow. Kontakt dla rodziców i uczniów: sekretariat@giganciprogramowania.edu.pl, tel. 22-112-10-63.
„Koduj z Gigantami” to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane w 58 miastach w całej Polsce. „Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Pomagamy im zrozumieć, jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystać nowe technologie w twórczy sposób, rozwijając przy tym ich kreatywność. (…) Do tej pory w warsztatach wzięło udział prawie 7 tysięcy uczniów, którzy uczyli się programowania pod okiem 40 doświadczonych nauczycieli. W obecnej edycji „Koduj z Gigantami” dla uczniów przewidziane zostało około 4000 miejsc na warsztatach.”
Tematyka warsztatów:
klasy I - III szkoły podstawowej: Scratch, Kodu
klasy IV - VI szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor
klasy VII - VIII szkoły podstawowej oraz szkoły średnie: C#, Visual Studio
Podobnie jak w poprzednich edycjach patronami honorowymi wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Cyfryzacji, a także urzędy miast, w których prowadzone są warsztaty.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość