Od czytelników

1 / 7

Klasa policyjna ZDZ w Centrum Szkolenia Policji (foto)

12.06.2016
autor: ZDZ CK w Wyszkowie
Klasy pierwsze IV LO wzięły udział w Dniu Otwartym Centrum Szkolenia Policji. Był to szczególnie ważny dzień dla klasy policyjnej, która po raz kolejny miała okazję zobaczyć, jak wygląda praca w służbach mundurowych.
Na odwiedzających, jak co roku, czekało wiele atrakcji, m. in. pokazy tresury policyjnych psów, sztuk walki, prezentacja współczesnego umundurowania policji oraz pokaz mundurów historycznych. Do aktywności zachęcały gry i zabawy zawierające elementy prewencji kryminalnej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zgromadzeni mieli też okazję obejrzeć występ Orkiestry Reprezentacji Policji, pokazy musztry, ratownictwa medycznego (symulacja wypadku samochodowego) i sekcji judo. Dla najmłodszych zorganizowano zajęcia na temat bezpiecznego zachowania, prowadzone przez słuchaczy CSP. Każdej przybywającej grupie szkolnej został przydzielony policjant - przewodnik, który oprowadzał po placu i ciekawie opowiadał o pracy policji.  Do współpracy zostały zaproszone w tym roku  różne instytucje, m. in. Biuro Operacji Antyterrorystycznych, Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej, Straż Miejska, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej i wiele innych.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

W ramach PO WER słuchacze oraz nauczyciele kształcenia zawodowego z Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie uczestniczyli w stażu zagranicznym zrealizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt pt. „Zagraniczny staż słuchaczy i nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie kluczem do sukcesu szkolnictwa zawodowego” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 17 słuchaczy kursów kwalifikacyjnych A.36, A.65, szkoły policealnej technik rachunkowości realizowała trzytygodniowy staż, natomiast 12 nauczycieli kształcenia zawodowego uczestniczyło w tzw. job shadowing w Granadzie.
zobacz więcej
ZSS w Brańszczyku powitał nowy rok szkolny (foto)

ZSS w Brańszczyku powitał nowy rok szkolny (foto)

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyło się w poniedziałek 2 września.
zobacz więcej
Popularność medycyny estetycznej w obecnych czasach

Popularność medycyny estetycznej w obecnych czasach

W dzisiejszych czasach kobiety w sposób szczególny dbają o swój wygląd, malują się, a nawet wybierają się na operacje plastyczne. Jest to oczywiście bardzo niebezpieczne dla zdrowia, dlatego nie każda osoba jest w stanie podjąć tak wielkie ryzyko. Alternatywnym rozwiązaniem, które jest coraz częściej stosowane, to medycyna estetyczna. Jest to znacznie bezpieczniejsza forma dbania o swoją urodę, niż wcześniej przytoczone operacje plastyczne. Czym dokładnie jest medycyna estetyczna? Jakie najpopularniejsze zabiegi możemy wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.
zobacz więcej
Jak walczyć z nałogiem palenia? Kolejni naukowcy wskazują skuteczne metody

Jak walczyć z nałogiem palenia? Kolejni naukowcy wskazują skuteczne metody

Kilka dni temu kolejny naukowiec określił e-papierosy jako skuteczne narzędzie do wychodzenia z nałogu palenia.  Profesor  Frank Baeyens z Katolickiego Uniwersytetu w Leuven (Belgia) poinformował, że prowadzone na jego macierzystym uniwersytecie badania dowodzą, iż  40 proc. Belgów, którzy podjęli zakończoną sukcesem próbę rzucenia palenia, używało podczas tego procesu e-papierosów. Ponadto, określił je jako znacznie mniej szkodliwe od zwykłych papierosów. 
zobacz więcej