Kierunek: Warszawa (foto)

Od czytelników

Kierunek: Warszawa (foto)

21.11.2019
autor: ZSS w Brańszczyku
13 listopada przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku wyjechali na wycieczkę do Warszawy.
 
Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie dzieci poznały historię tego miejsca, zapaliły znicze i obejrzały uroczystą zmianę warty. Zobaczyły również pomnik „Schody do nieba”, upamiętniający ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.
Kolejnym celem wycieczki było odnalezienie na mapie Warszawy punktu oznaczonego wirtualną postacią Fryderyka Chopina, gdzie wykonano wspólne pamiątkowe „selfie z Chopinem”. Następnie dzieci udały się do Teatru Małego Widza, gdzie uczestniczyły w spektaklu pt. ,,Kosmos’’. Doświadczyły wszystkimi zmysłami podróży po różnych planetach. Po wylądowaniu z powrotem na Ziemi, uczestnicy wycieczki udali się do Manufaktury Cukierków, w której obejrzeli pokaz wyrobu cukierków i otrzymali słodkie upominki.
Ostatnim odwiedzanym miejscem była restauracja, w której zmęczeni, ale szczęśliwi wycieczkowicze zjedli pyszny posiłek. Wycieczka dostarczyła wszystkim dzieciom cudownych wrażeń!
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość