Kierowco! Nie poluj na zebrach (FOTO)

Od czytelników

Kierowco! Nie poluj na zebrach (FOTO)

14.09.2023
autor: nadkom. Damian Wroczyński, fot. SB
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, wspólnie z uczniami z Szkoły Podstawowej nr 2, w czwartek 14 września przypominali kierowcom podstawowe zasady bezpieczeństwa i ruchu drogowego obowiązujące w rejonie przejść dla pieszych. Była to również doskonała okazja do rozmowy z uczniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 
Podczas spotkania policjanci prewencji i ruchu drogowego przypomnieli uczniom najważniejsze przepisy ruchu drogowego oraz podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek funkcjonariuszy.
Kolejnym etapem spotkania było sprawdzenie wiedzy na przejściach dla pieszych. Podczas wspólnego spaceru policjanci zapoznali dzieci ze znakami drogowymi, które znajdują się w rejonie szkoły i przejść dla pieszych. Była to również doskonała okazja, aby w ramach akcji „Kierowco! Nie poluj na zebrach”, przypomnieć kierującym o zachowaniu zasady bezpieczeństwa podczas zbliżania się do pasów, zwłaszcza w rejonie szkoły.
Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to, oprócz nadmiernej prędkości, główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, podnieść świadomość kierujących i pieszych, policjanci z drogówki realizują kampanię – „Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość