Jestem mocny dla Chrystusa - jestem piękna dla Boga (FOTO)

Od czytelników

Jestem mocny dla Chrystusa - jestem piękna dla Boga (FOTO)

30.03.2021
autor: ZSS w Brańszczyku
W dniach 23-25 marca uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych pod hasłem: ,,Profilaktyka na co dzień i od święta: Jestem mocny dla Chrystusa - jestem piękna dla Boga”.
 
W ciągu tych trzech dni nauka wyglądała trochę inaczej. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy dziewcząt i cztery grupy chłopców. Uczestniczyli w kilku terapiach, m.in. plastyka, rzeźba, film i teatr, kulinaria, śpiew oraz sport i ogród. Podczas zajęć, przygotowując swoje wnętrze na święta, troszczyli się o siebie nawzajem w wymieszanych wiekowo grupach, wykonali mnóstwo pracy zarówno przed szkołą, jak i w szkole. Na zajęciach „sport i ogród” mogli wykazać swą moc podczas różnych rozgrywek sportowych, ale także został wygrabiony teren wokół szkoły. Każdego dnia mieli możliwość wykazać się też kulinarnie: piekli babeczki, przygotowywali stół do śniadania dla poszczególnych grup, służyli sobie nawzajem. Swoją kreatywność pokazali na zajęciach plastycznych, gdzie wykonali dwie ogromne palmy, które zdobiły kościół parafialny w Brańszczyku w Niedzielę Palmową, wykonali też mnóstwo ciekawych i kolorowych prac, pogłębiając wiedzę na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Na zajęciach z rzeźby wykonali czternaście stacji Drogi Krzyżowej z masy solnej, którą nieśli ostatniego dnia rekolekcji, podczas przeżywania Męki Pańskiej w Kościele.
W czasie zajęć z filmu i teatru mieli okazję wypowiedzieć się, przygotować plakat o sposobach wykorzystania siły i mocy oraz piękna, obejrzeć kilka ciekawych filmów profilaktycznych i religijnych, a także przygotować kilka scenek teatralnych. Każdego dnia rozśpiewywali się, przygotowując się do Mszy Świętej, powiększając swoje śpiewniki o pieśni i piosenki związane z Wielkim Postem dzięki młodym licealistom Julce, Oli i Maksowi, którzy zechcieli towarzyszyć uczniom. Rekolekcjom przewodniczył proboszcz parafii w Brańszczyku ks. Jerzy Brzeziński, który każdego dnia głosił katechezę dla dziewcząt i dla chłopców. Każdy dzień kończył się Mszą Świętą.
Pomysłodawczynią i koordynatorką tego niezwykłego i oryginalnego projektu „Profilaktyka na co dzień i od święta: Jestem mocny dla Chrystusa - jestem piękna dla Boga” była p. Katarzyna Jermacz, z którą współpracowali wszyscy nauczyciele.
Za pomoc w organizacji rekolekcji wielkopostnych społeczność szkolna serdecznie dziękuje Księdzu Proboszczowi, Siostrom Franciszkankom Rodziny Maryi i Pracownikom Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku, Gminie Brańszczyk, Stowarzyszeniu ,,Dla jednego uśmiechu" oraz p. Dorocie Bogackiej EUROCASH S.A. w Wyszkowie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ekonomia z ludzką twarzą

Ekonomia z ludzką twarzą

Choć bezrobocie w subregionie ostrołęckim sukcesywnie maleje, to nadal jest na dwa razy wyższym poziomie niż średnia w województwie mazowieckim. Istnieją tu grupy społeczne czy osoby, którym szczególnie trudno poruszać się na rynku pracy. Do takich osób i podmiotów, które są zainteresowane wsparciem i rozwojem w tym obszarze, adresowana jest ekonomia społeczna. Na stworzenie nowych miejsc pracy w nowych przedsiębiorstwach społecznych czekają środki finansowe, doradcy i …nowi klienci. Rekrutacja nowych grup inicjatywnych trwa do 11 grudnia 2017 roku.
zobacz więcej
Pasja, bez której nie byłbym sobą

Pasja, bez której nie byłbym sobą

Święto Babci i Dziadka to dobry moment nie tylko na laurki, życzenia i odwiedziny, ale też pochylenie się nad historią własnej rodziny. Warto porozmawiać z dziadkami o tym, jak dawniej wyglądało ich życie, ale też o ich dziadkach, czyli nieznanych nam przodkach.
O tym, dlaczego warto tworzyć drzewo genealogiczne w ostatnim, VII wydaniu „Zeszytów Wyszkowskich” (2018 r.) pisał Leszek Szczesny. Prezentujemy obszerne fragmenty.
zobacz więcej
Magia Świąt Bożego Narodzenia (foto)

Magia Świąt Bożego Narodzenia (foto)

Okres świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas bycia razem z rodziną. W czwartek 12 grudnia uroczystość z okazji zbliżających się świąt przygotowało Niepubliczne  Przedszkole „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu.
zobacz więcej
Spotkanie wielkanocne (foto)

Spotkanie wielkanocne (foto)

W przedszkolu „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu 22 marca odbyło się spotkanie wielkanocne, połączone z warsztatami robienia palm. 
zobacz więcej