Jesienni goście w Szkole Podstawowej w Rybnie (FOTO)

Od czytelników

Jesienni goście w Szkole Podstawowej w Rybnie (FOTO)

28.10.2022
autor: Agnieszka Pietrzak, Beata Jakubczak
Jesiennie, słonecznie i pięknie było w środę, 26 października w Szkole Podstawowej w Rybnie. Stało się tak za sprawą gości, którzy pojawili się, aby wziąć udział w 22. edycji gminnego konkursu recytatorskiego „Jesień słowem malowana”.
 
Celem konkursu jest niezmiennie uwrażliwienie dzieci na piękno jesiennego krajobrazu, zachęcenie do interpretacji poezji oraz tworzenia własnych wierszy. Jak się okazało, cel ten został zrealizowany w stu procentach.
Na zaproszenie opiekunek konkursu, Beaty Jakubczak i Agnieszki Pietrzak, odpowiedziało 10 szkół z terenu gminy Wyszków, 38 recytatorów wyłonionych podczas szkolnych eliminacji. Najlepsi z najlepszych. I to potwierdziło się podczas środowego finału konkursu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wzorowo. Zadbali o piękną recytację. Niektórzy dopełnili ją jesiennymi strojami.
Jury konkursu w składzie: Amelia Kozon-Bubel, Renata Zmaczyńska-Zadrożna oraz Maciej Stępniak miało naprawdę ciężki orzech do zgryzienia, ale udało mu się ustalić sprawiedliwy werdykt.
W kategorii klas 0-I zwyciężyli:
I miejsce - Pola Szczesna, SP w Leszczydole-Nowinach
II miejsce - Alicja Dąbkowska, SP w Lucynowie
III miejsce - Hanna Wołyniec, SP2 w Wyszkowie
Wyróżnienia: Magdalena Ciach z SP w Rybnie i Dawid Getka z SP w Leszczydole Starym.
Kategoria klas II-III
I miejsce - Lena Dąbrowska, SP5 w Wyszkowie
II miejsce - Lena Kozon, SP w Łosinnie
III miejsce - Ksawery Ścisłowski, SP w Leszczydole Starym
Wyróżnienia: Zuzanna Księżak z SP1 w Wyszkowie, Weronika Żuchowska z SP2 w Wyszkowie.
Kategoria klas IV-VI
I miejsce - Maria Tchórzewska, SP w Leszczydole Starym
II miejsce - Robert Piecychna, SP w Rybnie
III miejsce - Maja Wojtaszek, SP5 w Wyszkowie
Wyróżnienia: Karol Kokoszka z SP w Leszczydole Starym, Natalia Rakowiecka z SP4 w Wyszkowie.
 
Nagrody ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa wręczyli laureatom oraz uczestnikom dyrektor Szkoły Podstawowej w Rybnie Ewelina Salwin oraz naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Sławomir Cieślak. Wszyscy byli pod wrażeniem występów recytatorów i serdecznie pogratulowali im nie tylko zdobytych nagród, ale przede wszystkim chęci, odwagi i talentów.
Dodatkową nagrodę za piękny, jesienny strój opiekunowie konkursu przyznali Poli Szczesnej (SP Leszczydół-Nowiny).
Organizatorzy podziękowali wszystkim szkołom za skorzystanie z zaproszenia, zaprzyjaźnionym jurorom za ciężką pracę, a Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku dla gości. Do zobaczenia za rok.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rola grup wsparcia w walce z alkoholizmem

Rola grup wsparcia w walce z alkoholizmem

Nie ulega wątpliwości, że alkoholizm to jeden z ważnych społecznie problemów. Z uzależnieniem od alkoholu boryka się bardzo wiele osób. Zbyt częste spożywanie napojów alkoholowych jest bardzo ryzykowne, gdyż może wywołać bardzo wiele niebezpiecznych chorób. Mowa tu nie tylko o schorzeniach fizycznych, ale także o tych psychicznych. Dlatego bardzo ważne jest rozpoczęcie jak najwcześniejszej walki z uzależnieniem od alkoholu. 
zobacz więcej
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy: Jak złożyć wniosek? Jakie dokumenty załączyć?

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy: Jak złożyć wniosek? Jakie dokumenty załączyć?

1 stycznia wszedł w życie rodzinny kapitał opiekuńczy, czyli nowe świadczenie dla rodzin z małymi dziećmi. By je otrzymać, konieczne jest złożenie wniosku. Jak to zrobić? Jakie dokumenty należy załączyć? Gdzie szukać ewentualnej pomocy?
zobacz więcej
Czym są giełdy długów?

Czym są giełdy długów?

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się giełdy długów, jest to spowodowane przede wszystkim faktem, iż proces odzyskiwania należności jest zbyt kosztowny i zajmuje bardzo dużo czasu. Jest to w pewnym stopniu alternatywne rozwiązanie, jednakże wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich długi są dostępne na giełdach. W poniższym artykule znajdziesz więcej istotnych informacji na temat giełdy długów!
zobacz więcej
Kolędowanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu (FOTO)

Kolędowanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu (FOTO)

Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie związane są z tradycją wspólnego śpiewania kolęd. Tę tradycję od kilku lat podtrzymują uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu.
zobacz więcej