Jasełka Zaczarowanego Ołówka (FOTO)

Od czytelników

Jasełka Zaczarowanego Ołówka (FOTO)

27.12.2022
autor: Przedszkole "Zaczarowany Ołówek"
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu w sali GOK zaprezentowały jasełka. Podziwiały je rodziny przedszkolaków.
 
Zgodnie z tradycją, podczas widowiska było Dzieciątko Jezus i Święta Rodzina. Nie zabrakło również gwiazdeczek, aniołów i pasterzy. Z darami dla Dzieciątka przybyli trzej królowie. Dzieci, przy akompaniamencie Anny Wosek, zaśpiewały kolędę „Wśród nocnej ciszy” oraz pastorałki: „Skrzypi wóz” (partie solo Jakub Nowak), „Była noc”, „Grajmy Panu” (partie solo Maja Szymańska i Gabriela Kwiatkowska), „Dziś w stajence”. Dzieci zatańczyły też do muzyki „Biały walczyk”. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci i bożonarodzeniowa dekoracja sali. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Jasełka wprowadziły zgromadzonych w świąteczny nastrój. Następnie wspólnie z rodzicami zaśpiewano dwie kolędy: „Dzisiaj w Betlejem” i „Przybieżeli do Betlejem”. Na zakończenie widowiska jedna z dziewcząt złożyła życzenia: Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia Wam życzymy, abyście o naszych jasełkach rozpowiadali, coście tu je dzisiaj oglądali. 
Przedszkolakom za przepiękny występ podziękowała Mariola Bogdanowicz: - Żyjemy w czasach, kiedy dni spędzamy niczym w pędzącym pendolino. Pokonujemy dystans dobowy z niewyobrażalną prędkością nieznaną naszym przodkom. Pamiętajmy o kultywowaniu polskich tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, ponieważ są one łącznikiem z pokoleniami naszych przodków. Jeśli je zachowamy, to one przetrwają. Kiedy my przeminiemy, zwyczaje te nadal będą żyć w pokoleniach, które przyjdą po nas. Cząstka nas wciąż będzie zasiadała do wigilijnej wieczerzy długie lata po naszym odejściu. Wszystkiego dobrego dla nas was i dla waszych rodzin! Wesołych świąt! 
Kilka ciepłych słów wygłosiła również siostra Noemi Małgorzata Frach, która podziękowała za zaproszenie i życzyła wszystkim świąt pełnych Boga oraz radości z narodzin Jezusa Chrystusa.
Na zakończenie uroczystości rodzice otrzymali od dzieci kartki z życzeniami od właścicieli i pracowników przedszkola oraz wianki z siana ozdobione przez dzieci podczas warsztatów bożonarodzeniowych w przedszkolu. Wianki były ozdobione: bombkami, suszonymi pomarańczami, cynamonem, anyżem, szyszkami, orzechami, figurkami z masy porcelanowej i jodłowymi gałązkami. 
W przygotowanie dzieci do występów i organizację warsztatów bożonarodzeniowych zaangażowały się panie: Ilona Rudnik, Milena Dymek, Milena Wrzaszczak, Milena Budek, Iwona Skwara, Anna Sikora i Agnieszka Wójcik.
 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość