Jak wyszkowianie porozumiewają się w języku angielskim?

Od czytelników

Jak wyszkowianie porozumiewają się w języku angielskim?

19.02.2024
autor: Nikola Andrzejewska
W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie: Kacper Kokoszka, Julia Romańska, Kamila Owsianka, Nikola Andrzejewska, Daria Dębek, Nina Rudnik, pod opieką Pani Doroty Jaszkowskiej rozpoczęli realizację projektu Future Perfect. Future Perfect to projekt podkreślający znaczenie języka angielskiego w przyszłości i na rynku pracy. Zespół „Future Perfect” przeprowadził szereg działań, które udowodniły istnienie barier językowych w gminie Wyszków.
 
Anonimowa ankieta wykazała, że problemy z porozumiewaniem się w języku angielskim dotykają również młodych mieszkańców Wyszkowa. Wywiady z doświadczonymi nauczycielami języka angielskiego ujawniły, że program nauczania jest przesadnie teoretyczny, a zbyt mało praktyczny. Lekcje prowadzone w ten sposób uniemożliwiają uczniom rozwijanie swoich umiejętności i przezwyciężanie strachu przed mówieniem. Co więcej, liczne wywiady z lokalnymi firmami ujawniły, że osoby biegle porozumiewające się językiem angielskim mają większe szanse na uzyskanie lepszych oraz więcej płatnych miejsc pracy.
Organizowane przez nich spotkania dotyczące studiowania za granicą oraz certyfikatów językowych pomogą młodzieży dowiedzieć się, jak zdobyć kwalifikacje wymagane na studia zagraniczne oraz jak wygląda proces rekrutacji, uczniowie zdobędą również porady dotyczące codziennego życia w innym kraju oraz jak stworzyć sobie swoją FUTURE PERFECT.
Przygotowane przez zespół zestawy dydaktyczne bazujące na maturalnych wymaganiach leksykalnych, zostaną przedstawione w jasny i interesujący sposób, pokonując barierę językową, wprowadzając innowacje, pozwolą na wykorzystanie języka angielskiego na lekcjach w praktyce, ćwicząc komunikacje.
Make your Future Perfect!
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect zachęca do skorzystania z zestawów przygotowanych przez zespół Future Perfect. Zestawy są oparte na wymaganiach leksykalnych egzaminu maturalnego, ale także nauczyciele szkół podstawowych znajdą wśród nich wiele cennych materiałów.
zobacz więcej
Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Niestety, mimo podejmowanych na przestrzeni lat działań edukacyjnych i kampanii społecznych, liczba palaczy na świecie, w tym również w Polsce, nie zmniejsza się. Zdaniem niektórych ekspertów, przede wszystkim z uwagi na nieodpowiednio prowadzoną pozbawioną realnego podejścia politykę antynikotynową. 
zobacz więcej
Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

W dniach 21-22 marca 2024r. w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku zorganizowane zostały dla uczniów tematyczne warsztaty wielkanocne. Celem, jaki przyświecał warsztatom było propagowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych, tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej oraz umiejętności pracy w grupie. Warsztaty były formą szkolnych rekolekcji wielkopostnych integrujących środowisko i kształtujących postawę szacunku do polskich tradycji i obrzędów.
zobacz więcej
Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

W dniach 12.03-19.03.2024 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie wyjechali na spotkanie z młodzieżą z nowej szkoły partnerskiej Gesamtschule an der Erft z Neuss. Spotkanie młodych Polaków i Niemców odbyło się dzięki finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
zobacz więcej