Jak tanio kupić kosmetyki?

Od czytelników

Jak tanio kupić kosmetyki?

29.10.2019
autor: Materiał zewnętrzny
Każdy z nas wydaje mnóstwo pieniędzy na kosmetyki. Potrzebujemy ich naprawdę spore ilości, chociaż na pewno w tym przodują panie. Oprócz standardowych kosmetyków pielęgnacyjnych, jak szampony czy żele pod prysznic, kobiety potrzebują kremów, maseczek, płynów micelarnych i całego mnóstwa kosmetyków kolorowych. 
 
Dbając o swoją urodę każdego dnia zużywamy ich sporą ilość, dlatego wielokrotnie dziwimy się, że tak często musimy biegać na zakupy i wydawać tyle pieniędzy. Warto więc pomyśleć o sposobach, by taniej kupować kosmetyki.

Kupowanie na zapas

Zazwyczaj decydujemy się na zakup danego kosmetyku, kiedy zauważamy, że nam się kończy poprzednia tubka. Zwracamy na to uwagę dopiero wtedy, kiedy wyciskamy ostatnią ilość. Potrzebując produktu następnego dnia od razu ruszamy do drogerii, by kupić ten sam kosmetyk. I wtedy okazuje się, że cena zwala nas z nóg. Poprzednim razem udało nam się ten sam produkt kupić w promocji dużo taniej. Niestety tak jest bardzo często, gdy kupujemy coś na ostatnią chwilę, potrzebując danej rzeczy po prostu ją kupujemy i nie zwracamy uwagi na cenę. W ten sposób nasze wydatki na kosmetyki rosną znacząco.
Dlatego świetnym pomysłem jest kupowanie kosmetyków na zapas. Nasze ulubione zapachy, kosmetyki pielęgnacyjne czy te do malowania spokojnie możemy kupić z wyprzedzeniem. Oczywiście nie kupujmy byle czego na promocjach, coś co jest tanie wcale nie oznacza, że nam się przyda w przyszłości. Lepiej np. sprawdźmy kody rabatowe Sephora i wybierzmy kosmetyki wysokiej jakości, takie których używamy. Warto nabywać produkty z dużym wyprzedzeniem, wtedy kiedy jest na nie promocja. Szczególnie warto w taki sposób kupować żele czy szampony, które zawsze się przydadzą i na pewno się nie zmarnują.

Dobrej jakości zamienniki

Wiele osób przyzwyczajonych jest do ulubionych marek swoich kosmetyków. Nie lubimy ich zmieniać, co powoduje, że bardzo często kupujemy je za dużo wyższe ceny. W przypadku perfum takie przyzwyczajenie oczywiście ma sens, ale nawet w tym przypadku warto czasem pomyśleć o zmianie. Dobra promocja czy kody rabatowe Sephora mogą być doskonałą okazją do takiej zmiany. Każdy z nas korzystając ciągle z tego samego zapachu przestaje go po pewnym czasie czuć. Dlatego używamy coraz więcej perfum a wcale nie czujemy, że ładnie pachniemy. Dlatego pomyślmy o zmianie, gdy pojawi się jakaś ciekawa promocja na perfumy.
Kiedy kończy nam się jakiś kosmetyk i natychmiast potrzebujemy kolejne opakowanie to przejrzyjmy aktualne promocje. Może się okazać, że na rynku jest dostępny inny ciekawy krem czy podkład o takich samych właściwościach, ale za znacznie niższą cenę. Wystarczy przejrzeć gazetki promocyjne drogerii czy strony internetowe znanych marek. Jeśli boimy się zmiany i nie wiemy, czy dany produkt przypadnie nam do gustu to przeczytajmy opinie konsumentów. Możemy również obejrzeć filmiki na licznych blogach zajmujących się recenzjami kosmetyków. Bądźmy na bieżąco z promocjami, a na pewno uda nam się zaoszczędzić sporo na zakupie kosmetyków.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie