Jak miłe są wspomnienia

Od czytelników

Jak miłe są wspomnienia

20.07.2021
autor: Absolwenci rocznik 1968
Absolwenci Szkoły Podstawowej w Kamieńczyku z 1968 r. po dwuletniej przerwie ponownie spotkali się we własnym gronie, żeby porozmawiać, powspominać młode lata.
 
Z ich osiemnastoosobowej klasy w spotkaniu wzięło udział 12 uczniów (4 osoby już nie żyją), a także 3 nauczycielki: Wanda Gołębiewska (biologiczka), Cyryla Sobolewska (polonistka) i Maria Wańkowicz (matematyczka), która przyjechała spod Grunwaldu, żeby spotkać się z byłymi uczniami.
Uroczystość rozpoczęła się popołudniową Mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP w Kamieńczyku o Boże błogosławieństwo dla żyjących i wieczne zbawienie dla zmarłych uczniów i nauczycieli. Dalsza część odbyła się w sali konferencyjnej w Zakładach Mięsnych w Kamieńczyku, przy suto zastawionym stole (każdy z uczestników przyniósł coś dobrego do jedzenia) – rozmowy, wspominki itp. zakończyły się po północy. 
W niedzielę przed południem poszliśmy na cmentarz zapalić znicze na grobach zmarłych koleżanek, kolegów i nauczycieli. A potem znowu do Zakładów Mięsnych na pożegnalną kawę i ciasto. Mamy nadzieję spotkać się znowu za rok. 
 
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość