IV Dzień Wolności (foto)

Od czytelników

IV Dzień Wolności (foto)

15.04.2018
autor: Krystyna Szczuka-Wiśniewska
11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się 4. Dzień Wolności. Ponownie w tym dniu uczniowie i nauczyciele wyróżniali się biało-czerwonymi strojami, dodali biało-czerwone kokardki do ubrań bądź wpinki z symbolami narodowymi. 
Podczas uroczystego apelu dyrektor Zbigniew Szczerba zaprezentował zgromadzonym banner z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, który wkrótce zawiśnie na ścianie frontowej szkoły. 
Podsumowano kolejną edycję konkursu multimedialnego z okazji 100-lecia niepodległości Polski, który nosił tytuł „Wielcy Polacy”. I miejsce zajęła Kinga Kalinowska z klasy gimnazjalnej 3b, II miejsce Mateusz Gołębiewski z klasy 6a, III miejsce zdobył Filip Lewandowski z klasy gimnazjalnej 3e.
Pani Zofia Jeż przedstawiła wyniki konkursu pt. Młodzi Patrioci przeprowadzonego w klasie 5a. „Za zdobycie potrzebnej wiedzy o Ojczyźnie” wyróżnieni zostali Natalia Galanty i Jakub Czarnecki.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Baza łóżkowa dla pacjentów z Sars CoV-2

Baza łóżkowa dla pacjentów z Sars CoV-2

Obecnie w województwie mazowieckim ogólna liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów COVID-19 to 2.893, z czego zajętych jest 2.199. Liczba respiratorów dla pacjentów zakażonych wirusem Sars CoV-2 to 212, z czego zajętych jest 186.
zobacz więcej
Skakali ze spadochronem (foto)

Skakali ze spadochronem (foto)

Kolejna grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne w  CEZiU „Kopernik” wraz z opiekunką Moniką Lipką wzięła udział w szkoleniu spadochronowym w Szkole Spadochronowej Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu Dużym koło Lublina. Uczniowie przez trzy dni przeszli naziemne szkolenie teoretyczne i przygotowanie naziemne. Etap ten zakończył się testem teoretycznym, który wszyscy pozytywnie zaliczyli. Oprócz szkolenia spadochronowego odbyło się również szkolenie strzeleckie.
zobacz więcej
Rajd „Start” otrzymał imię hm. Andrzeja Zaorskiego

Rajd „Start” otrzymał imię hm. Andrzeja Zaorskiego

W słoneczny wrześniowy weekend podwyszkowskie lasy zapełniły się żądnymi przygód harcerzami. Stało się to za przyczyną XIX Harcerskiego Rajdu „Start!”, który w dniach 13 – 15 września odbył się w okolicach Zabrodzia i Łochowa. 14 września Rajdowi „Start” zostało nadane imię hm. Andrzeja Zaorskiego.
zobacz więcej
Nauczyciele ze "Skłodowskiej" w Wielkiej Brytanii

Nauczyciele ze "Skłodowskiej" w Wielkiej Brytanii

W ramach projektu Erasmus+ Mobility Project for School Education Staff – English Language Course Programme dwie nauczycielki języka polskiego Karina Gnatkowska i Marzanna Siemienowska doskonaliły w Plymouth umiejętność posługiwania się językiem angielskim. 
zobacz więcej