Integracja w ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Integracja w ZSS w Brańszczyku (foto)

04.11.2016
autor: ZSS Brańszczyk
Jak dobrze jest razem być, wspólnie poznawać świat, uczyć się, bawić, śpiewać i doświadczać - pokazują uczniowie najstarszych klas Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, którzy w pogodne jesienne dni uczestniczyli w lekcjach w plenerze. 
Młodzież wybrała się na wycieczkę do Wyszkowa, gdzie w urokliwym miejscu miło spędziła czas. Uczniowie wyłonili kandydatów do Samorządu Uczniowskiego i przygotowali plakaty wyborcze, uczestniczyli w rozgrywkach piłki siatkowej i w zajęciach integracji sensorycznej. Razem zrywali warzywa i owoce, które zjedli z apetytem. Rozpalili także ognisko i piekli kiełbaski. Wspólne śpiewy i zabawy na długo pozostaną w pamięci uczestników.
Głównym celem kolejnej wycieczki było utrwalenie zdobytej wiedzy. Uczniowie, „Krocząc Traktem Królewskim” w Warszawie, rozpoznawali najważniejsze miejsca, takie jak: Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Pałac Prezydencki, pomnik Księcia Poniatowskiego, pomnik i Plac Józefa Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, a także zachwycali się kolorami jesieni i muzyką Chopina w Ogrodzie Saskim. Smacznych wrażeń doznali podczas warsztatów w Pijalni Czekolady „Wedel”. Z samodzielnie udekorowanymi torcikami powędrowali nad Wisłę do Syrenki Warszawskiej. 
Integracja dotyczyła również rodziców i absolwentów, którzy uczestniczyli w tych wyjątkowych wydarzeniach, za co młodzież serdecznie dziękuje. 
Razem być to dostrzegać drugiego człowieka z jego zaletami i wadami, pomagać i pamiętać o sobie nawzajem, to właśnie jest wychowanie do wartości.
 
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość