Od czytelników

1 / 5

Inauguracja roku szkolnego w „Koperniku”

05.09.2016
autor: CEZiU "Kopernik"
1 września na placu apelowym w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Na początku uroczystości społeczność szkolna minutą ciszy oddała hołd poległym w II Wojnie Światowej. Recytacja słów piosenki „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona w wykonaniu uczennicy Martyny Nasiadko przypomniała o ofiarach walki za ojczyznę.
Na inauguracji obecni byli goście: naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Arbaszewski, przedstawiciel Wojskowej Komisji Uzupełnień mjr Dariusz Żerek, przedstawiciele Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie, dyrektor Quad/Graphics w Wyszkowie Tomasz Hoppe, przewodnicząca rady rodziców Marzena Ciemerych.
Wicedyrektor CEZiU „Kopernik” Dorota Konopka w imieniu dyrektor Grażyny Kalinowskiej serdecznie przywitała gości, nauczycieli i uczniów, szczególnie klas pierwszych, którym pogratulowała wyboru szkoły oraz przedstawiła krótko kierunki nauczania w nowym roku szkolnym i realizowane projekty. Krzysztof Arbaszewski życzył uczniom spełnienia marzeń edukacyjnych, maturzystom wyboru trafnej drogi zawodowej,  nauczycielom satysfakcji z osiąganych wyników nauczania.
Dyrektor zakładu produkcyjnego Quad/Graphics nagrodził stypendium maturzystę, który osiągnął najlepszy wynik matury z języka angielskiego. To szczególne wyróżnienie wręczył z  Dorotą Konopką  absolwentowi szkoły Piotrowi Kuleszy.
Inaugurację nowego roku szkolnego prowadzili Natalia Budna i Dawid Napiórkowski.
Po uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami w lekcyjnych. 
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uczniowie „Norwida” testowali „Grę na start – przedsiębiorczość na planszy”

Uczniowie „Norwida” testowali „Grę na start – przedsiębiorczość na planszy”

Uczniowie klasy III Cn I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie, jako jedni z grona uczniów pięciu szkół w Polsce testowali pakiet „Przedsiębiorczość na planszy”, który powstał w ramach projektu „Gra na start! Edukacja przedsiębiorcza młodzieży z wykorzystaniem planszowej gry edukacyjnej”, realizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej z siedzibą w Gdyni z Narodowym Bankiem Polskim, w ramach programu edukacji ekonomicznej.
zobacz więcej
1 kwietnia ruszy spis powszechny

1 kwietnia ruszy spis powszechny

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Nie trzeba będzie jednak umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. 
zobacz więcej
Są już uczniami… (foto)

Są już uczniami… (foto)

W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
zobacz więcej
Szkolne jasełka (foto)

Szkolne jasełka (foto)

W Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie tuż przed świętami odbyły się jasełka „Cicha noc – święta noc”. Dzieci z klas I, IV, V i VII odgrywały sceny przedstawiające wydarzenia sprzed 2000 lat w Betlejem, towarzyszące narodzeniu Pana Jezusa, wędrówce pasterzy i królów, aby powitać Dzieciątko.
zobacz więcej