„Historię swoją piszcie sami…” (foto)

Od czytelników

„Historię swoją piszcie sami…” (foto)

23.01.2017
autor: Emilia Biernacka
Szkołę Podstawową nr 2 odwiedzili ważni goście: prezes i członkowie Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie. Celem odwiedzin było wręczenie aktu, który powierza opiekę nad pomnikiem Grupy Operacyjnej „Wyszków” nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Dokument został podpisany przez pana dyrektora Wiesława Paska oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego w obecności zgromadzonych uczniów z klas 4, 5 i 6.
Pomnik znajduje się na terenie parafii św. Idziego i jest poświęcony generałowi brygady Wincentemu Kowalskiemu – dowódcy Grupy Operacyjnej „Wyszków” oraz upamiętnia bohaterskich żołnierzy tej jednostki, walczących  we wrześniu 1939r. na Ziemi Wyszkowskiej. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego już w grudniu podjęły prace porządkowe przy tym pomniku oraz zapaliły znicze.
Po wręczeniu aktu odbyła się prelekcja dotycząca 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, którą poprowadził pułkownik Związku Piłsudczyków pan Konrad Wróbel. Zapoznał zgromadzonych uczniów z życiorysem i działalnością tej wybitnej postaci historycznej, tak ważnej dla losów naszego kraju. Swoją prelekcję uatrakcyjnił pokazem zbiorów własnych oraz związku, m.in. broni i medali związanych z postacią Piłsudskiego i czasami, w których żył.
Na zakończenie pan pułkownik Wróbel poprosił uczniów o zapamiętanie słów marszałka: „Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach – to klęska”, a panu dyrektorowi wręczył popiersie Józefa Piłsudskiego.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyszkowianka w ogólnopolskim festiwalu

Wyszkowianka w ogólnopolskim festiwalu

W dniach 6-12 kwietnia odbyły się kwalifikacje piosenkarzy, którzy nadesłali swoje zgłoszenia do XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”, który odbędzie się 2 i 3 czerwca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Po raz pierwszy od wielu lat zakwalifikowała się wyszkowianka - Wiktoria Kukwa.
zobacz więcej
Brązowa Szkolnastrona Roku 2016

Brązowa Szkolnastrona Roku 2016

Z dumą informujemy, iż po raz kolejny strona internetowa naszego przedszkola http://9pwyszkow.szkolnastrona.pl/index.php została nagrodzona. W VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu otrzymaliśmy tytuł Brązowa Szkolnastrona Roku 2016. Nasza strona internetowa jest jedną z najlepiej zarządzanych szkolnych stron w Polsce. Konkurs Szkolnastrona Roku jest największym ogólnopolskim konkursem, którego celem jest promowanie stron internetowych placówek oświatowych. W VIII edycji konkursu udział wzięło ponad 2400 placówek oświatowych. Nasza strona internetowa jest w ścisłej czołówce, na trzecim miejscu.
zobacz więcej
Harcerskie przygody (foto)

Harcerskie przygody (foto)

Zwieńczeniem każdego roku harcerskiego jest wyjazd na hufcowy obóz. Tak było i tego lata - zuchy i harcerze Hufca ZHP Wyszków spędzili odpowiednio 10 i 14 dni pośród mazurskich lasów.
zobacz więcej
Niezwykły Dzień Kobiet (foto)

Niezwykły Dzień Kobiet (foto)

Z okazji Dnia Kobiet przedszkole przy ZSS w Brańszczyku odwiedziła niezwykła „dziewczyna”. Przedszkolaki poznały piękną suczkę Allice i były nią oczarowane! Chętnie brały udział w zabawach i przytulały się do czworonożnego przyjaciela.
zobacz więcej