Grudniowe nowinki z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

Od czytelników

Grudniowe nowinki z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

07.12.2021
autor: ZSS w Brańszczyku
„Najpiękniejsze polskie baśnie” - to tytuł konkursu wiedzowego, który odbył się w czwartek, 2 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku. Uczestnikami konkursu byli uczniowie podzieleni na grupy wiekowe. Oprócz promowania czytelnictwa i rozbudzania zainteresowania polskimi baśniami, uczniowie kształtowali też umiejętności dostrzegania charakteru dydaktycznego baśni, a także uczyli się zasad koleżeńskiej rywalizacji. Konkurs obejmował następujące konkurencje:
- odgadywanie zagadek związanych z treścią baśni
- pytania quizowe ze znajomości baśni
- zadanie na skojarzenie ilustracji z baśnią
- rozpoznanie baśni i podanie jej tytułu na podstawie wysłuchanego jej fragmentu.
Nad całością konkursu czuwała komisja, która oceniała poprawność wykonywanych przez uczestników zadań. Po podsumowaniu wyników, spośród uczestników konkursu zostali wyłonieni zwycięzcy:
w grupie I – uczniowie klas starszych: miejsce I - Krystian Nikołajuk, miejsce II - Cezary Janczewski, miejsce III - Damian Paluch
w grupie II – uczniowie klas młodszych: miejsce I - Dawid Kępka, miejsce II - Filip Marzęcki, miejsce III - Julia Pawełczyk.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostali uczniowie biorący udział w konkursie - drobne upominki. Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy i zaangażowania, a wychowawcom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu.
Natomiast najmłodsi uczniowie poznali baśnie w teatrzyku kamishibai. Były to dla nich niezwykle atrakcyjne zajęcia, na zakończenie których uczestniczyli w rozwiązywaniu quizu i zagadek o bajkach. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.
Z kolei 3 grudnia odbyło się spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Dotyczyło ono bezpiecznych zachowań w drodze do i ze szkoły, a także w różnych sytuacjach i miejscach publicznych. Starsi uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz konsekwencje prawne czynów zabronionych. Dla przedszkolaków przewidziano spotkanie na temat bezpiecznych zachowań na drodze i podczas zabaw z rówieśnikami. Społeczność ZSS w Brańszczyku serdecznie dziękuje Paniom Policjantkom za przekazaną wiedzę.
Odbyło się także spotkanie z siostrą Idą ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek i panią Dorotą – wolontariuszką. Młodzież ZSS w Brańszczyku uczestniczy w szczytnej akcji, jaką jest pomoc przy powstawaniu Hospicjum Sióstr Felicjanek im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Warszawie. Dzięki swojej kreatywności i zaangażowaniu uczniowie przygotowali domki z piernika oraz naturalne dekoracje świąteczne, które wspólnie z nauczycielami wręczyli na ręce gości. Przekazane rzeczy wystawione zostały na aukcji w Warszawie w dniu 5 grudnia, a zebrane fundusze zasiliły konto Hospicjum.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość