Fantastyka jako źródło rozwoju twórczej wyobraźni: spotkanie z Pawłem Kopijerem (FOTO)

Od czytelników

Fantastyka jako źródło rozwoju twórczej wyobraźni: spotkanie z Pawłem Kopijerem (FOTO)

13.06.2022
autor: Anna Orlińska, pracownik czytelni naukowej M-GBP w Wyszkowie
Spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem, autorem cyklu powieści fantasy „Kroniki Dwuświata” i gry planszowej Mitrys, która powstała w oparciu o powieści, odbyło się 9 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publiczne. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie.
 
Pisanie to życiowa pasja pana Pawła, a tworzenie światów fantasy to strefa wyzwań intelektualnych, w którą autor chciał wprowadzić młodzież. Spotkanie było okazją, by zobaczyć ciekawą prezentację książek i porozmawiać z autorem. Gość opowiedział, w jaki sposób powstał cykl powieści i czy łatwo było zaprojektować grę na bazie książki, odpowiadał na liczne pytania słuchających.
Druga część spotkania odbyła się na placu Miejskim, gdzie uczestnicy mieli możliwość rozegrać w zespołach emocjonujący turniej gry planszowej Mitrys (fantasy adventure), opartej o bogate Uniwersum Dwuświata.
Dla miłośników fantasy była również okazja, by nabyć książki z autografem autora, z czego wielu chętnie skorzystało. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z pisarzem.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sztuka łączy pokolenia (foto)

Sztuka łączy pokolenia (foto)

Rodzina i pan domu,odbywający wyimaginowany spacer na Kopiec Kościuszki, dwie córki- pensjonarki, dorosły syn, który uwodzi służącą i wreszce ona, nieugięta strażniczka rodzinnej moralności. Znamy ich dobrze, to Dulscy, bohaterowie sztuki „ Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Postać tytułowej bohaterki weszła na trwałe do swiadomości, a słowo „dulszczyzna” stało się najlapidarniejszym określeniem mieszczańskiej obłudy.” Z tą właśnie propozycją przybyli do naszej szkoły niezwykli wykonawcy, aktorzy teatru „Pomimo”, działającego przy Domu Dziennego Pobytu „ Senior”w Wyszkowie, którego kierowniem jest Dorota Wojtkowska.
zobacz więcej
Tydzień chemii w CEZiU „Kopernik” (foto)

Tydzień chemii w CEZiU „Kopernik” (foto)

Uczniowie z klas pierwszych technicznych i licealnej oraz z klasy drugiej zawodowej prezentowali swoje projekty podczas Tygodnia chemii.
zobacz więcej
Oddanie czci ofiarom Holocaustu w Porębie Średniej

Oddanie czci ofiarom Holocaustu w Porębie Średniej

Instytut Pileckiego przygotował 25 czerwca uroczystość oddania czci ofiarom zagłady przy nowo oznaczonej mogile przy cmentarzu parafialnym w Porębie Średniej. Stanęła tutaj drewniana macewa.
zobacz więcej
Niezwykła lekcja patriotyzmu (foto)

Niezwykła lekcja patriotyzmu (foto)

W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się piękna uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w której uczestniczyła cała społeczność szkoły oraz Siostry Zakonne i Panie Wychowawczynie z Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku. Uczniowie przyszli w strojach galowych; ich ramiona zdobiły biało-czerwone opaski, a piersi – własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych. Całości towarzyszył podniosły nastrój.
zobacz więcej