Fantastyka jako źródło rozwoju twórczej wyobraźni: spotkanie z Pawłem Kopijerem (FOTO)

Od czytelników

Fantastyka jako źródło rozwoju twórczej wyobraźni: spotkanie z Pawłem Kopijerem (FOTO)

13.06.2022
autor: Anna Orlińska, pracownik czytelni naukowej M-GBP w Wyszkowie
Spotkanie autorskie z Pawłem Kopijerem, autorem cyklu powieści fantasy „Kroniki Dwuświata” i gry planszowej Mitrys, która powstała w oparciu o powieści, odbyło się 9 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publiczne. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie.
 
Pisanie to życiowa pasja pana Pawła, a tworzenie światów fantasy to strefa wyzwań intelektualnych, w którą autor chciał wprowadzić młodzież. Spotkanie było okazją, by zobaczyć ciekawą prezentację książek i porozmawiać z autorem. Gość opowiedział, w jaki sposób powstał cykl powieści i czy łatwo było zaprojektować grę na bazie książki, odpowiadał na liczne pytania słuchających.
Druga część spotkania odbyła się na placu Miejskim, gdzie uczestnicy mieli możliwość rozegrać w zespołach emocjonujący turniej gry planszowej Mitrys (fantasy adventure), opartej o bogate Uniwersum Dwuświata.
Dla miłośników fantasy była również okazja, by nabyć książki z autografem autora, z czego wielu chętnie skorzystało. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z pisarzem.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów (foto)

Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów (foto)

Podniosła uroczystość miała miejsce 14 maja w kościele p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach. Ks. proboszcz Jan Soliwoda odprawił uroczystą Mszę Świętą, Apel Poległych odczytał Mirosław Widlicki, złożono kwiaty. Zaproszeni goście i mieszkańcy obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół. Była to żywa lekcja historii, nie tylko tej lokalnej.
zobacz więcej
Białe szaleństwo z parafią pw. św. Wojciecha (foto)

Białe szaleństwo z parafią pw. św. Wojciecha (foto)

Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży spędziła pierwszy tydzień ferii na zimowym obozie w Białym Dunajcu. Wyjazd zorganizowany przez ks. Grzegorza Dębka z parafii pw. Św. Wojciecha w Wyszkowie oraz ks. Łukasza Murawskiego z zaprzyjaźnionej parafii Św. Piotra i Pawła w Czyżewie obfitował w wiele atrakcji. Ale przede wszystkim był okazją do zgłębiania Słowa Bożego i przykazań Bożych.
zobacz więcej
Atrakcyjne lekcje przyrody w ZSS w Brańszczyku (FOTO)

Atrakcyjne lekcje przyrody w ZSS w Brańszczyku (FOTO)

Zwierzęta egzotyczne mieszkające w zoo i te swojskie, które można spotkań w lesie, poznali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
zobacz więcej
Nauczyciele dzieciom w dniu ich święta (foto)

Nauczyciele dzieciom w dniu ich święta (foto)

Z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu nr 7 personel pedagogiczny przygotował przedszkolakom wspaniała niespodziankę. Wystawił inscenizację wiersza Juliana Tuwima ,,Rzepka”, wzbogaconą tematycznie dobranymi przebojami dziecięcymi. Przedstawienie to jest kontynuacją realizowanego od kilki lat hasła związanego z literatura dziecięcą, które w tym roku brzmi ,,Dziecko w świecie poezji”.
zobacz więcej