Dzień pomarańczowy i wycieczka do lasu (foto)

Od czytelników

Dzień pomarańczowy i wycieczka do lasu (foto)

27.10.2016
autor: Przedszkole nr 9
Październikowa, deszczowa środa (12 października) zamieniła się w Przedszkolu nr 9 w pomarańczowy, wesoły dzień. We wszystkich grupach odbywały się pomarańczowe, marchewkowo – dyniowe zabawy. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne związane z tematyką dnia. Natomiast po podwieczorku, dzięki naszym niezawodnym rodzicom, odbyła się degustacja pysznych, zdrowych potraw, nie tylko marchewkowych. Wszystkie przygotowane dania były wyśmienite, o czym zapewniali wszyscy kosztujący potrawy.
 
Z wizytą w Nadleśnictwie Wyszków
17 października dzieci z grup 5- i 6-latków wyjechały na wycieczkę do lasu, do Nadleśnictwa Wyszków. Na miejscu przywitała nas pani leśnik Marta Baranowska, która oprowadziła nas po terenie Nadleśnictwa, a następnie udaliśmy się do lasu. Pani Marta przeprowadziła krótką pogadankę o gatunkach drzew, dbania o przyrodę, zachowania się w lesie. Obejrzeliśmy poroże jelenia, urządzenie do mierzenia grubości drzew. Każde dziecko za pomocą lornetki mogło oglądać konary drzew, wypatrywać na gałązkach ptaków. Po powrocie na teren nadleśnictwa był czas na małe co nieco – pieczone kiełbaski oraz zabawy na terenie kompleksu.
Serdecznie dziękujemy naszej pani przewodnik za miło i pożytecznie spędzony czas oraz wzbogacenie naszej wiedzy przyrodniczej.
 
 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wypocznijcie nieco (foto)

Wypocznijcie nieco (foto)

– słowa te powiedział Jezus do swoich uczniów, którzy po powrocie z ewangelizacji zaczęli opowiadać Panu o wszystkim, czego nauczali i co zdziałali. Nieraz my też przychodzimy do Jezusa, aby opowiedzieć Mu wszystko to, co On już widział i wie. Opowiadamy Mu wszystko, co nas spotkało. Jezus zawsze słucha z cierpliwością naszych opowiadań i wskazuje, co możemy zrobić z tym dalej. Dlatego czasem zachęca nas do odpoczynku. Chrystus zawsze pamiętał o swoim odpoczynku, szczególnie po ciężkiej pracy. 
zobacz więcej
INTERWENCJA: To już trwa tyle czasu… (foto)

INTERWENCJA: To już trwa tyle czasu… (foto)

Nie milkną krytyczne głosy na temat przebudowy ul. Okrzei. Tym razem na temat niszczenia przez pracowników drzew i braku dojścia do dworca PKS/PKP. – Niedługo sytuacja się poprawi, niedługo będzie porządek – uspokaja właściciel firmy wykonującej prace.
zobacz więcej
Popołudnie z młodymi odkrywcami (foto)

Popołudnie z młodymi odkrywcami (foto)

Nauka to przyjemność i z tego właśnie powodu 4 lata temu założyłam w szkole Klub Młodego Odkrywcy „Świetliki”, działający pod patronatem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W ramach działalności klubu organizuję zajęcia dla wychowanków świetlicy, podczas których pokazuję, jak fascynująca może być nauka.
zobacz więcej
Prymusi „jedynki”

Prymusi „jedynki”

Już tylko kilka dni zostało do końca ferii i początku drugiego semestru roku szkolnego 2016/2017. Pierwsze półrocze z tytułem prymusa Szkoły Podstawowej nr 1 zakończyli:
zobacz więcej