Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej (foto)

Od czytelników

Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej (foto)

14.06.2017
autor: Sylwia Jaworska
Na uczestników spotkań z cyklu „Baśniowe opowieści z teatrzykiem Kamishibai” organizowanych w Bibliotece Pedagogicznej czekała miła niespodzianka. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka przedszkolaki z grup „Biedronki”, „Motylki” oraz „Żabki” z Przedszkola nr 1 w Wyszkowie poznały bajkę Anne Brouillard i Christiana Ferrari pt. „Rower Walentynki”.
Bohaterką opowieści jest dziewczynka o imieniu Walentynka, która jadąc rowerem, spotyka różne zwierzęta. Dalszą podróż odbywa razem z nimi. Po bajce dzieci wysłuchały krótkiej pogawędki na temat bezpiecznej jazdy na rowerze oraz obowiązkowym wyposażeniu rowerzysty. Poprzez zabawę w ciepło - zimno odszukiwały ukrytych w czytelni bohaterów bajki. Następnie rozwiązywały łamigłówki, w których główną rolę odgrywały zwierzęta. Najwięcej radości sprawiły im pląsy „Zorro” oraz gra w „Arkę Noego”. 
Po skończonej zabawie każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek zawierający zakładkę do książki, niezbędną w życiu każdego miłośnika książek. Dzięki wsparciu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Oddziału w Wyszkowie przedszkolaki otrzymały breloczki odblaskowe, które zwiększą bezpieczeństwo najmłodszych w ich codziennej drodze do przedszkola, czy na plac zabaw.
Ponadto, w związku z obchodzonym świętem wszystkich dzieci, nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku. Każdy z uczestników dostał torebkę z małym co nieco.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość