Dzielnicowi odwiedzają działkowiczów

Od czytelników

Dzielnicowi odwiedzają działkowiczów

13.08.2021
autor: kom. Damian Wroczyński
Dzielnicowi z wyszkowskiej komendy oraz posterunków policji odwiedzają właścicieli ogródków działkowych w związku z akcją informacyjno-edukacyjną „Mazowiecka Policja Ostrzega!”. Akcja ma na celu poszerzenie świadomości mieszkańców w związku z falą oszustw. Celem przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie oszustwom finansowym poprzez podnoszenie świadomości społecznej na temat aktualnych form wyłudzania środków finansowych i dóbr materialnych oraz danych osobowych.
 
Głównym założeniem spotkań jest zwiększenie wiedzy mieszkańców, jak nie stać się ofiarą i co robić w przypadku podejrzenia próby ataku oszusta. Dzielnicowi przedstawiają aktualne metody działania sprawców oszustw finansowych na tzw. wnuczka, policjanta, oszustw bankowych, a także przybliżają metody działania oszusta na fałszywe szczepionki oraz spis powszechny.
Oczywiście podczas spotkań z właścicielami ogrodów nie może zabraknąć tematów do rozmów, szczególnie tych związanych z poprawą bezpieczeństwa. Policjanci dużą uwagę poświęcają tematyce zapobiegania kradzieżom oraz kradzieżom z włamaniem do domków letniskowych. Podczas rozmów przypominają o odpowiednim zabezpieczeniu altanek i pomieszczeń, w których przechowywane są kosiarki oraz inne narzędzia ogrodnicze.
Ważnym elementem akcji są plakaty ostrzegawcze, które są zamieszczane na tablicach informacyjnych. Ponadto na plakacie dzielnicowi wpisują swoje dane w celu ułatwienia bezpośredniego kontaktu z funkcjonariuszem policji w bieżących sprawach.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość