Dzieci doskonale odnajdują się w bibliotece (FOTO)

Od czytelników

Dzieci doskonale odnajdują się w bibliotece (FOTO)

21.05.2021
autor: Biblioteka Miejska w Wyszkowie
Z okazji Tygodnia Bibliotek, w tym roku przebiegającego pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”, wyszkowska książnica zaprosiła na zajęcia najmłodszych czytelników.
 
12 i 14 maja zaprosiliśmy grupy przedszkolne na krótkie spotkania pt. „Majówkowe czytanki”. Były to krótkie, 15-minutowe zajęcia, podczas których bibliotekarki z działu dla dzieci i młodzieży przeczytały pouczające opowieści. Po czytance uczestnicy chętnie odpowiadali na pytania i wypowiadali się na tematy związane z emocjami.
Zgłosiło się do nas około 200 osób. Dziękujemy za udział w akcji dzieciom z Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 7 oraz Przedszkola Przyjaciele Kubusia!
Z kolei 13 maja odbyły się zajęcia pt. „Przyrodnicze programowanie z Photonem”. Głównym tematem był kosmos. Na początku została przeprowadzona rozmowa odnośnie kodowania oraz programowania, a ćwiczenia wyjaśniły, jak działają algorytmy oraz robot. Uczestnicy dowiedzieli się ciekawostek o planetach oraz wszechświecie. Po omówieniu Photona nadszedł czas na zręczne omijanie asteroid oraz odwiedzanie każdej z planet, z użyciem odpowiednich funkcji robota. Z racji obecnych obostrzeń spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała uczestnikom, a wszyscy byli zadowoleni z nowoczesnej formy prowadzenia zajęć.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jaki osprzęt żeglarski wybrać na wakacje

Jaki osprzęt żeglarski wybrać na wakacje

Upalne, letnie miesiące stwarzają idealne wprost warunki ku temu, by spróbować swoich sił w żeglarstwie. Na początek rozsądnie jest wynająć żaglówkę, nie każdego stać bowiem na zakup swojej własnej jednostki pływającej. Warto zasięgnąć również języka wśród członków rodziny - może się bowiem okazać, że któryś z nich pasjonuje się żeglarstwem, o czym nawet nie wiedzieliśmy, lub chociaż zna kogoś, kto poświęca swój wolny czas na to właśnie hobby.
zobacz więcej
Pierwszy dzwonek (foto)

Pierwszy dzwonek (foto)

Już kolejny raz dzięki Fundacji Wspólna Droga dzieci i młodzież z wyszkowskiej grupy pedagogiki niekonwencjonalnej (streetworkingu) otrzymały przybory szkolne podarowane w ramach akcji „Pierwszy dzwonek”.
zobacz więcej
Pomnik prawdy historycznej

Pomnik prawdy historycznej

Słusznie Krzysztof Sobieski zwraca uwagę na napiętą sytuację polityczną, w której przyszło Wyszkowowi stawiać pomnik „żydowski” (NW 09/18). Zastrzega się przy tym, że nie jest antysemitą, jednakże nie chciałby być z gwiazdą żydowską kojarzony. Gwiazda Dawida bowiem stanowi istotną część zaprojektowanej kompozycji przestrzennej upamiętniającej przedwojennego burmistrza Wyszkowa uhonorowanego medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. W ten sposób artysta zaakcentował człowieczy odruch Stanisława Wolskiego. Nasuwa się tu porównanie do słynnego już pomnika Jana Pawła II we Francji, który miano pozbawić krzyża akcentującego chrześcijańskość postaci. Gwiazda razi nie tylko p. K.S., ale czy jej usunięcie nie byłoby zbyt daleką ingerencją w dzieło sztuki? Stwierdza p. K.S. (cytat z relacji NW): - „W tej napiętej sytuacji politycznej, jak to się źle kojarzy pomnik z tą gwiazdą”.
zobacz więcej
Rozwinęli kompetencje kluczowe (foto)

Rozwinęli kompetencje kluczowe (foto)

1 czerwca minął rok realizowania w Zespole Szkół w Długosiodle projektu „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego”. Bierze w nim dział 7 uczniów i 3 uczennice z I klasy Branżowej Szkoły I Stopnia. 
zobacz więcej