Dwójka świętowała Dzień Dziecka (foto)

Od czytelników

Dwójka świętowała Dzień Dziecka (foto)

04.06.2017
autor: Elżbieta Matak
Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie odbył się wielki festyn. Rodzice wraz z nauczycielami przygotowali wiele atrakcji.
W programie znalazły się rozgrywki i konkurencje sportowe, dmuchane zjeżdżalnie, popcorn, kiełbaski, kącik szachowy, malowanie buziek. Nie zabrakło też gorących rytmów dla miłośników tańca. W rytmie zumby dzieci świetnie się bawiły pod kierunkiem instruktorki fitness Joanny Zglec.
Uczniowie z klas V dali pokaz umiejętności tanecznych, zdobytych podczas zajęć prowadzonych  przez Centrum Tańca Wasilewski-Felska. Uczniowie ćwiczą od początku tego roku szkolnego w dwóch grupach, młodszej i starszej - bardziej zaawansowanej. Realizują program „Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier”, ucząc się tańca, dobrych manier, odkrywając pasje i talenty. Dzisiejszy pokaz był podsumowaniem kilku miesięcy pracy.
Turniej szachowy wyłonił zwycięzców, którzy nagrodzeni zostali drobnym sprzętem sportowym. Rodzice wylosowali także ,,szczęśliwe numery” w każdej klasie. Dzieci obdarowane zostały karnetami do kina i wejściami na miejski basen.
Wielka krowa na placu, oczywiście sztuczna, dawała możliwość wypróbowania techniki dojenia. Obok można było degustować mleko smakowe. Dzieci chętnie tańczyły, śpiewały i malowały kolorową kredą. Bańki mydlane, kolorowe baloniki dawały dużo radości najmłodszym.
Tego dnia były także wyjścia na lody i do WOK „Hutnik” na przedstawienie teatralne, wystawiane przez uczniów z Rybna. Pani Olga Mitłosz zrobiła przepiękną dekorację.
To był wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej. Bardzo dziękujemy Rodzicom za pracę, zaangażowanie w zorganizowaniu tak cudownego dnia naszym Dzieciom.
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
VIII Gminny Konkurs Biblijny (foto)

VIII Gminny Konkurs Biblijny (foto)

Będziesz Biblię kochał bardziej niż rodziców. Nigdy się z nią nie rozstaniesz. A gdy zestarzejesz się, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej księgi.” (Roman Brandstaetter)
Tymi słowami rozpoczął się VII Gminny Konkurs Biblijny „Z Biblią na Ty”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie, przy współpracy z parafią św. Idziego, aby uwielbić 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie oraz Wielkiego Papieża św. Jana Pawła II.
zobacz więcej
Wisła zainspirowała mazowieckich uczniów (foto)

Wisła zainspirowała mazowieckich uczniów (foto)

29 listopada w Centrum Nauki Kopernik odbyła się Gala Finałowa XV edycji Konkursu Ekologicznego „Wisła inspiruje”, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. 
zobacz więcej
Wesprzyj Wyszków i wygraj konsolę Xbox Series X

Wesprzyj Wyszków i wygraj konsolę Xbox Series X

Olimpiada Miast, konkurs dla wszystkich - wesprzyj Wyszków i wygraj konsolę Xbox Series X. Do zabawy przyłączyć może się każdy dorosły mieszkaniec miasta, który ma odrobinę czasu i chęci. Nic więcej nie jest wymagane, by wziąć udział w konkursie organizowanym przez Szkołę Policealną Pascal. Bierze w nim udział 18 miast, w których są placówki tej szkoły. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda, ale wygrywa również miasto - finansowe wsparcie popłynie do dwóch organizacji. Jeśli lubisz pomagać zwierzętom, wspierać dzieci, to tym bardziej warto wziąć udział w zabawie!
zobacz więcej
Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

Pielgrzymka na Jasną Górę i Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej

54 osoby związane z wyszkowskim Kołem PSOUU (rodzice – członkowie Koła z dziećmi, uczestnicy WTZ i PŚDS, uczniowie SOS-W, zaprzyjaźnione osoby) w dniach 23 - 24 października br. wzięły udział w dwudniowej pielgrzymce na Jasną Górę – najważniejszego centrum kultu Maryjnego w Polsce. Szczególny okres pielgrzymki – w Roku Miłosierdzia – w czasie modlitwy, odnowy duchowej i uczynków miłosierdzia wobec tych, którzy ich najbardziej potrzebują, tworzyły dodatkowo  atmosferę zadumy, oderwania się od bieżących trudności i zmagań. Był również okazją do pogłębienia integracji grupy. 
zobacz więcej