wyszkowska eSkarbonka Wyszkowskie licytacje WOŚP
Coraz bliżej święta (foto)

Od czytelników

Coraz bliżej święta (foto)

23.12.2020
autor: Joanna Kozon
Wtorek 22 grudnia był dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym ostatnim dniem, w którym odbywały się zajęcia przed dłuższą przerwą od nauki. Upłynął on w miłej, świątecznej atmosferze.
 
Uczniowie i nauczyciele odpowiedzieli na apel Samorządu Uczniowskiego i ubrali się w stroje w kolorze czerwonym, przywdziali mikołajowe czapki lub inne okazjonalne nakrycia głowy, przygotowali też specjalne tła. W czasie zajęć śpiewano wspólnie kolędy, rozmawiano na temat zwyczajów bożonarodzeniowych. Drugoklasiści obejrzeli bajkę edukacyjną „Tradycje świąteczne” i rozwiązywali tematyczny quiz. Niektóre klasy zorganizowały wigilijne spotkanie online, w czasie którego wychowawcy podzielili się symbolicznie ze swoim podopiecznymi opłatkiem i złożyli im życzenia. W trakcie swojej uroczystości czwartoklasiści rozpakowali prezenty od Mikołaja, które rozwiozła do domów rada rodziców. Jeden z chłopców zagrał na gitarze kilka tradycyjnych świątecznych utworów.
Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich niespodziankę i nagrał filmik z życzeniami. Scenariusz stworzyli opiekunka pani Joanna Kozon oraz siódmoklasista Kacper Kokoszka, który odpowiadał także za montaż. Przy współudziale uczniów i nauczycieli powstał teledysk do pastorałki „Przekażmy sobie znak pokoju”. Za przedsięwzięcie odpowiadała nauczycielka muzyki pani Izabela Bielicka.
Tego dnia nastąpiło również rozdanie nagród laureatom szkolnego konkursu plastycznego na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną, który zorganizowała pani Aneta Budek. Adresowany był on do dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem oraz kreatywnością, dzięki czemu powstały niezwykłe prace.
Lista zwycięzców przedstawia się następująco:
klasy 0-III: I miejsce – Lena Deluga, II- Julia Ścisłowska, III - Adam Wawrzonkowski
klasy IV-VI: I miejsce - Julia Decewicz, II - Maksymilian Piątek, III - Krzysztof Szumert
klasy VII-VIII: wyróżnienia - Anna Siejak, Szymon Rudzki. 
W ten niezwykły i radosny sposób społeczność szkolna rozpoczęła świąteczny czas. 

Dla wszystkich czytelników od uczniów, nauczycieli i rodziców najlepsze życzenia:
Anioły niech swym cudownym głosem radosną pieśń śpiewają,
Że same szczęśliwe czasy już do Was przybywają.
Niech wszelkie błogosławieństwo nigdy Was nie omija 
i w codziennym życiu zawsze Wam sprzyja.
Życzymy też Wam Mikołaja z wymarzonymi prezentami,
byście mogli cieszyć się nimi w zdrowiu z Waszymi rodzinami.
Nowy Rok niech już tylko to, co dobre przyniesie,
by nadeszła wreszcie „wiosna”, a nie „życia jesień”.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość