Co wiemy o nowym Apple Watch Series 6?

Od czytelników

Co wiemy o nowym Apple Watch Series 6?

23.11.2020
autor: Materiał zewnętrzny
Apple Watch to bez wątpienia innowacyjne urządzenie, które zachwyca nie tylko designem, ale i funkcjonalnością. To nieodłączny element, który sprawia, że trening jest jeszcze lepszy. Co wiemy o nowym Apple Watch Series 6?
 

Co wiemy o nowym Apple Watch Series 6?

Apple Watch Series 6 to najnowsza generacja inteligentnego zegarka. Swoją oficjalną premierę miał we wrześniu 2020 roku. Co nowego w nowym Apple Watch Series 6? Jeśli chodzi o design, to pozostał ten sam. NObudowa nowej generacji wygląd praktycznie tak samo, jak u Series 5 oraz Series 4. Nic w tym dziwnego, bo Apple nie słynie z rewolucyjnych zmian w wyglądzie. 
Co prawda, nowy smartwatch jest o 0,3 mm cieńszy od starszych modeli. Jednak nie ukrywajmy, nie robi to różnicy. Natomiast nowy inteligentny zegarek posiada nowe akcesoria takie jak opaski oraz bransolety np. opaska Solo Loop. Wykonana z rozciągliwego materiału, umożliwia dopasowanie się do nadgarstka. Natomiast w Series 6 nie ma warstwy wykrywającej nacisk. Jej brak zapewne wpłynął na nieco mniejsze wymiary obudowy. 
Nowy smartwatch wyposażono w niegasnący wyświetlacz Retina OLED LTPO o przekątnej 1,78-cala  o rozdzielczości 446 na 368 pikseli (326 ppi). Natomiast jasność sięga 1000 nitów. Nowością w wyświetlaczu jest nowy ekran. Dzięki niemy podczas trybu always-on, jest on lepiej widoczny w słońcu. To duży plus

Apple Watch Series 6 – podzespoły i funkcje

W nowej generacji zastosowano układ SiP  S6 z 64‑bitowym, dwurdzeniowym procesorem, który bazuje na układach Apple Bionic, znanych z iPhone'a. Co ciekawe, jest on nawet o 20% szybszy niż S5. Kolejną zmianą jest nieco większa bateria. Jednak to nie jedyna nowość. Przede wszystkim mamy tutaj dodatkowe sensory, dzięki czemu smartwatch jest jeszcze bardziej funkcjonalny. 
Umożliwia mierzenie za pomocą czerwonego światła poziom nasycenia tlenem krwi. Inną, ciekawą funkcją jest wykrywanie wysokości nad poziomem morza, na jakiej aktualnie się znajdujemy. 
Dzięki temu, możemy zobaczyć zmiany poziomu podczas wyprawy po górach. Inne funkcje, jakie znajdziemy w Apple Series Watch 6 to min. wbudowany GPS, kompas, czujnik pracy serca, żyroskop, przyspieszeniomierz, czujnik tętna oraz wodoodporność do głębokości 50 metrów.

Czy warto kupić nowy Apple Watch Series 6?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Apple Watch Series to najbardziej zaawansowany zegarek inteligentny marki z logo nadgryzionego jabłuszka. Ma niesamowity design i funkcje, które działają perfekcyjnie. To model dedykowany sportowcom i. Sprawdzi się u nawet najbardziej wymagających użytkowników. Tutaj nie ma na co narzekać. 
Na jego korzyść niewątpliwie przemawiają funkcję. Zegarek posiada EKG. Co prawda, ta funkcja jest już od dwóch lat. Jednak model nowej generacji jest wyposażono dodatkowo w sensory, które odpowiedzialne są za pomiar poziomu tlenu we krwi. 
Wystarczy tylko włączyć aplikację, poczekać kilkadziesiąt sekund i otrzymamy wynik. Kolejnym plusem jest niegasnący ekran, który nieco ulepszono. Nie przynosi on rewolucji, ale jest bardzo wygodny.
 
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość