Co huczy w lesie?

Od czytelników

Co huczy w lesie?

10.03.2021
autor: Nadleśnictwo Wyszków
- miłośnicy ptaków dowiedzą się podczas spotkania, na które Nadleśnictwo Wyszków zaprasza w piątek 19 marca. Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.
 
Jeśli chcesz poznać mieszkańców lasu, którzy wiodą nocny tryb życia, w szczególności sowy, ich gatunki, dowiedzieć się o metodach ich ochrony, to wydarzenie jest właśnie dla ciebie!
Oprócz części kameralnej, która odbędzie się na świeżym powietrzu przy wiacie edukacyjnej Nadleśnictwa Wyszków, udamy się także w teren. Wspólnie wybierzemy się na pieszą wędrówkę do okolicznego lasu, by nasłuchiwać nocnych odgłosów lasu i obserwować sowy. Jakie gatunki sów uda nam się zaobserwować podczas spaceru, jakie inne zwierzęta usłyszeć? Po nocnych obserwacjach zapraszamy na wspólne ognisko oraz zakończenie.
Uczestnikiem wydarzenia „Co huczy w lesie” może zostać KAŻDY – niezależnie od wieku, czy poziomu wiedzy przyrodniczej. Na wydarzenie można zapisać się, wysyłając zgłoszenie na adres piotr.ludwikowski@warszawa.lasy.gov.pl (z informacją o zapoznaniu się oraz akceptacją regulaminu).
Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców/opiekunów bądź po przedstawieniu zgody od rodziców/opiekunów na udział w wydarzeniu. 
RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA
godz. 18-19: prelekcja o sowach występujących w Polsce, ich zwyczajach, roli w legendach i kulturze
godz. 19-20: piesza wyprawa do pobliskiego lasu, nasłuchy i obserwacja sów
godz. 20: ognisko i zakończenie
Podczas wydarzenia uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania wszystkich aktualnych obostrzeń związanych z epidemią wirusa COVID-19.
Prosimy o strój i obuwie odpowiednie do warunków atmosferycznych.
Na ognisku dostępna będzie herbata oraz prowiant ogniskowy.
Regulamin wydarzenia dostępny na stronie www.wyszkow.warszawa.lasy.gov.pl. Kontakt: Ludwikowski Piotr tel.: 660 799 833 lub e-mail: piotr.ludwikowski@warszawa.lasy.gov.pl.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

W dniach 12.03-19.03.2024 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie wyjechali na spotkanie z młodzieżą z nowej szkoły partnerskiej Gesamtschule an der Erft z Neuss. Spotkanie młodych Polaków i Niemców odbyło się dzięki finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
zobacz więcej
Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy

Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy

KRUS Placówka Terenowa w Wyszkowie, wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Wyszkowie, rozstrzygnęła pierwszy etap XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.
zobacz więcej
Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko – Plastycznego „Zainspiruj się Kochanowskim” (FOTO)

Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko – Plastycznego „Zainspiruj się Kochanowskim” (FOTO)

W Zespole Szkół nr 3 17 kwietnia odbył się finał konkursu recytatorskiego i plastycznego pod hasłem „Zainspiruj się Kochanowskim”.
zobacz więcej
Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

Wielkanocne Warsztaty w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku (FOTO)

W dniach 21-22 marca 2024r. w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku zorganizowane zostały dla uczniów tematyczne warsztaty wielkanocne. Celem, jaki przyświecał warsztatom było propagowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych, tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej oraz umiejętności pracy w grupie. Warsztaty były formą szkolnych rekolekcji wielkopostnych integrujących środowisko i kształtujących postawę szacunku do polskich tradycji i obrzędów.
zobacz więcej