CEZiU „Kopernik” podsumowało staż zawodowy w Maladze (FOTO)

Od czytelników

CEZiU „Kopernik” podsumowało staż zawodowy w Maladze (FOTO)

05.12.2022
autor: CEZiU "Kopernik"
24 listopada w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbyło się podsumowanie projektu „Świat pracy wokół nas - podnoszenie jakości kształcenia zawodowego” o numerze 2019-1-PL01-KA102-062030 w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
 
W projekcie wzięło udział 32 uczniów z zawodów: technik logistyk, technik pojazdów samochodowych, technik elektryk, technik handlowiec, technik informatyk. Partnerem zagranicznym CEZIU „Kopernik” była hiszpańska firma Tribeka Training Lab, S.L.U., która należy do grupy ENT (Education and Training Network).
Uczniowie odbywali staż w hiszpańskich firmach w Maladze, w regionie Andaluzja. Uczestnicy projektu pracowali po 8 godzin dziennie, realizując zadania ujęte w programach praktyk dostosowanych do potrzeb danego zawodu. Pracodawcy bardzo chwalili zaangażowanie uczniów podczas odbywania stażu, doceniali punktualność i pracowitość.
Po pracy oraz w dni wolne uczniowie wykorzystywali czas na poznawanie hiszpańskiej kultury, tradycji oraz historii. Poznać kulturę hiszpańską uczniowie mogli m. in. przy okazji obchodzonych świąt religijnych przez Hiszpanów, kiedy ulicami miast przemieszczają się liczne i barwne procesje wychodzące z Katedry La Manquita. Podziw uczniów budziła najstarsza część miasta z takimi zabytkami jak Alcazaba, arabska pałacowo-obronna fortyfikacja Malagi wraz z Gibralfaro – zamkiem górującym nad miastem. Ciekawą atrakcją dla uczniów był rejs katamaranem po Morzu Śródziemnym.
Podczas pobytu uczestnicy stażu mieli obowiązek uczestniczenia w cotygodniowych spotkaniach online z pracownikiem biura Tribeka. W trakcie tych spotkań wyjaśniano uczniom sposób prowadzenia dokumentacji, także mieli możliwość wyrażenia swojej opinii oraz zgłoszenia wątpliwości dotyczących miejsc pracy czy też zakwaterowania. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający udział w projekcie.
Uczestnicy projektu poszerzyli posiadaną wiedzę i podnieśli swoje kwalifikacje zawodowe. Odbywany staż pozwolił na porównanie technik i metod pracy przyjętych w Polsce z metodami stosowanymi w firmach hiszpańskich. Dodatkowym atutem było nabycie umiejętności pracy w zespole wielokulturowym, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim i nauka języka hiszpańskiego.
Podczas pobytu opiekunami grupy z ramienia CEZiU „Kopernik” były pani Małgorzata Dziekciowska oraz pani Monika Lipka, koordynatorem projektu była pani Agnieszka Gołębiewska.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wygrajmy to razem!

Wygrajmy to razem!

Ruszyła druga edycja ogólnopolskiego programu Tesco i Fundacji Tesco Dzieciom „Decydujesz, pomagamy”, mającego na celu wsparcie lokalnych projektów społecznych. Organizator przeznaczy na ten cel aż 750.000 zł, które w postaci grantów o wartości 5.000 zł, trafią do organizacji w całej Polsce. O taki grant ubiega się m.in. wyszkowski Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno – Wychowawczy.
zobacz więcej
Jak rozmawiać z alkoholikiem?

Jak rozmawiać z alkoholikiem?

Nie ulega wątpliwości, że alkoholizm jest niezmiernie powszechnym problemem społecznym. Uzależnienie od napojów alkoholowych może dotknąć osobę w każdym wieku, z różnym statusem materialnym. Alkoholicy nie zawsze chcą się jednak poddać się terapii odwykowej. Bywają także agresywni oraz skłonni do przemocy. Jak należy zatem rozmawiać z osobą uzależnioną od alkoholu?
zobacz więcej
Tropili łosia w Puszczy Białej

Tropili łosia w Puszczy Białej

1 października mieszkańcy Leszczydołu-Nowin, ich znajomi i przyjaciele uczestniczyli w imprezie plenerowej „Tropem łosia po Puszczy Białej.” Zorganizowało ją Stowarzyszenie „Wspólna Przyszłość”. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu członków stowarzyszenia, a szczególnie prezesa Artura Gałązki, udało się zorganizować  rodzinne i wielopokoleniowe  spotkanie. Rozpoczął je rajd rowerowy, a zakończyło ognisko. Aktywnie, na rowerach, a potem przy wesołej muzyce powitano złotą polską jesień, która w tej okolicy jest szczególnie piękna. 
zobacz więcej
W ZSS w Brańszczyku nie tylko święta (foto)

W ZSS w Brańszczyku nie tylko święta (foto)

Uczniów i przedszkolaki z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku ogarnęła magia zbliżających się świąt. Piękny prezent sprawili sobie szkolni szachiści.
zobacz więcej