Budżet Obywatelski Mazowsza. Głosuj na wyszkowski projekt!

Od czytelników

Budżet Obywatelski Mazowsza. Głosuj na wyszkowski projekt!

13.11.2020
autor:
Jeszcze tylko do 16 listopada potrwa głosowanie Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Pod głosowanie poddano 10 projektów z regionu ostrołęckiego, w tym m.in. stworzenie przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej w Wyszkowie.
 
Do pierwszego w historii regionu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłoszono aż 231 projektów opiewających w sumie na ponad 92 mln zł. Z subregionu ostrołęckiego wpłynęło 20 propozycji. Ostatecznie ocenę formalną i merytoryczną przeszło 107 projektów, z czego 10 z subregionu ostrołęckiego i 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej.
Budżet obywatelski daje mieszkańcom możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną przeznaczone środki z budżetu Mazowsza. – Budżet Obywatelski Mazowsza aktywizuje i integruje, a także daje nam swobodę w wyborze najważniejszych dla nas przedsięwzięć. Zachęcam do współdecydowania o tym, co będzie realizowane w regionie i głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Sprawmy, by wszystkim żyło się lepiej, a Mazowsze rozwijało się i piękniało - zachęca marszałek województwa Adam Struzik.
Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. System nie daje możliwości głosowania „na raty”, dlatego ważne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem! W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej www.bom.mazovia.pl. Po dokonaniu wyboru, głosujący jest proszony o wpisanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz podanie numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów, mogą oddać głos w siedzibie urzędu i w jego delegaturach, po wcześniejszym umówieniu się. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r.
Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł.
Gorąco zachęcamy do głosowania na wyszkowski projekt: Stworzenie przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie.
Projekt zakłada zagospodarowanie terenu wokół placówki: nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów (w tym miododajnych), elementy małej architektury, tj. siłownia plenerowa, wiata i stojaki na rowery, mała altana, ławki i stoliki zewnętrzne, kosze na śmieci, a także wykonanie muralu nawiązującego do patrona placówki (wykonanie muralu oraz odnowienie elewacji i dachu budynku garażowo-warsztatowego). Elementem edukacyjnym projektu ma być utworzenie ścieżki edukacyjnej o tematyce ochrony pszczół. Koszt projektu - 427 tys. zł. Głosuj: www.bom.mazovia.pl.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość