Bezpłatne kursy maturalne dla dorosłych

Od czytelników

Bezpłatne kursy maturalne dla dorosłych

05.04.2022
autor: Szkoły Pascal
Matura zbliża się wielkimi krokami. Szkoły Pascal organizują bezpłatne transmisje na żywo z powtórzeniem najważniejszych tematów.
 
Pascal podzieli webinary na przedmioty. Lekcje będą odbywały się co tydzień o godz. 19; język polski - wtorki, język angielski - środy, matematyka - czwartki. Kursy poprowadzą doświadczeni nauczyciele. Transmisje na żywo będą odbywać się na kanałach Facebook i Youtube Szkół Pascal.
Kursy maturalne w pigułce to przede wszystkim pomoc w uporządkowaniu wiedzy i pogrupowanie najważniejszych tematów maturalnych. To forma legalnej ściągi służącej przypomnieniu pozyskanej wcześniej wiedzy.
Oprócz 45-minutowych zajęć każdy z uczestników będzie mógł otrzymać darmowe materiały z lekcji. Seria webinarów na pewno zmniejszy stres maturzystów i pomoże im w powtarzaniu najważniejszych zagadnień maturalnych. 
Wydarzenia:
język polski: https://pascal.edu.pl/matury/polski
język angielski https://pascal.edu.pl/matury/angielski
matematyka https://pascal.edu.pl/matury/matematyka
Link, pod którym, po zostawieniu danych, Pascal wyśle materiały edukacyjne i przypomnienie o następnych wydarzeniach: https://pascal.edu.pl/matury/
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej (foto)

Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej (foto)

Na uczestników spotkań z cyklu „Baśniowe opowieści z teatrzykiem Kamishibai” organizowanych w Bibliotece Pedagogicznej czekała miła niespodzianka. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka przedszkolaki z grup „Biedronki”, „Motylki” oraz „Żabki” z Przedszkola nr 1 w Wyszkowie poznały bajkę Anne Brouillard i Christiana Ferrari pt. „Rower Walentynki”.
zobacz więcej
Nieznajomość prawa szkodzi

Nieznajomość prawa szkodzi

… boleśnie (dla portfela) przekonała się jedna z naszych czytelniczek po sprzedaży mieszkania. Od jego nabycia minęło dokładnie 5 lat i 16 dni, więc transakcja powinna być zwolniona z podatku. To jednak tylko część przepisu. Druga mówi: 5 lat, ale od końca roku podatkowego. – Okazało się, że urząd inaczej liczy lata. Jak żyję o czymś takim nie słyszałam. Dlaczego to nie jest upublicznione? – dziwi się pani Barbara. Dziwi się i ostrzega…
zobacz więcej
Opiekunka w Niemczech – jak znaleźć legalne i bezpieczne zatrudnienie?

Opiekunka w Niemczech – jak znaleźć legalne i bezpieczne zatrudnienie?

Dość często słyszy się o przypadkach, gdy ktoś wyjechał do pracy w opiece do Niemiec i został oszukany. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy pracuje się na czarno lub korzysta z niesprawdzonego pośrednika. Przed wyjazdem należy dokładnie sprawdzić firmę i zapytać o wszystkie ważne kwestie. Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to atrakcyjna pod względem finansowym i bezpieczna praca, po warunkiem, że korzysta się z usług rzetelnego pracodawcy.
zobacz więcej
Moje piękne miasto (foto)

Moje piękne miasto (foto)

Już po raz 11 Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Urząd Miejski przeprowadzili konkurs „Moje piękne miasto”.
zobacz więcej