Bezpłatna mammografia w Wyszkowie i Somiance

Od czytelników

Bezpłatna mammografia w Wyszkowie i Somiance

24.05.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED zaparkuje w Wyszkowie - 18 czerwca i w Somiance - 21 czerwca.
 
LUX MED - realizator Programu Profilaktyki Raka Piersi na bezpłatną mammografię zaprasza panie w wieku od 50 do 69 lat. Badania refundowane przez NFZ wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej.
W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone panie, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.
Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58-666-24-44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii. 

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na panie:
w Wyszkowie: 18 czerwca w godz. 8-15 na parkingi za Urzędem Miejskim, al. Róż 2
w Somiance: 21 czerwca w godz. 11-17 przy Urzędzie Gminy, Somianka 16B
 
Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal stuprocentową gwarancję powrotu do zdrowia.
Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.
W związku z epidemią COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań i personelu medycznego, prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość