Bezpiecznie na wsi

Od czytelników

Bezpiecznie na wsi

08.06.2016
autor: Magdalena Banasiak
2 czerwca podczas spotkania w starostwie powiatowym  odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje ” dla dzieci ze szkół podstawowych.  Wzięło w nim udział 292 uczniów z 26 szkół z terenu powiatów wyszkowskiego i pułtuskiego.
W I grupie wiekowej (klasy 0-3) wśród 164 uczniów laureatami zostali:
  • I miejsce - Ernest Szczerba, SP w Kręgach
  • II miejsce - Igor Murza, SP w Zatorach
  • III miejsce -Łukasz Kluczek, SP Woli Mystkowskiej
  • Wyróżnienie - Alicja Szymczak, SP w Zatorach
W II grupie wiekowej (klasy 4-6)  wśród 128 uczniów laureatami zostali:
  • I miejsce - Karolina Pułaska, SP w Trzciance
  • II miejsce - Julia Gierek, SP w Ulasku
  • III miejsce - Katarzyna Piątek, SP w Porządziu
  • Wyróżnienie - Patrycja Szczudełek, SP w Blochach
Prace laureatów pierwszych miejsc zostały wyróżnione na etapie wojewódzkim konkursu.
Nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i starostwo wręczyli kierownik PT KRUS w Wyszkowie Jerzy Żukowski i starosta Bogdan Pągowski.
 
 
 
 
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Magiczne spotkanie (foto)

Magiczne spotkanie (foto)

4 listopada w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Przy udziale fantastycznej młodzieży z Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie gościliśmy utytułowanego wyszkowskiego zawodnika kickboxing’u formuły K-1 pana Piotra Trześniewskiego-Tryca. 
zobacz więcej
Nasi Absolwenci: Dawid i Michał (foto)

Nasi Absolwenci: Dawid i Michał (foto)

Pierwsze spotkanie z cyklu „Nasi Absolwenci” odbyło się w Zespole Szkół na Polonezie. W cyklu będą przedstawiane sylwetki byłych uczniów, którzy mogą poszczycić się życiowymi sukcesami. Szkołę odwiedzili Dawid Kulesza – wokalista discopolowego zespołu DEJW, który ostatnio święci triumfy w tej branży oraz Michał Kosmala – gitarzysta. Spotkanie podsumował dyrektor Zbigniew Szczerba podkreślając, że każdy może osiągnąć coś w życiu, czym dodatkowo zachęcił do realizacji marzeń.
zobacz więcej
Jesienna akcja szczepienia lisów

Jesienna akcja szczepienia lisów

Na 20-22 września w powiecie wyszkowskim zaplanowana jest akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki psy należy trzymać na uwięzi i prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach.
zobacz więcej
XIII Marsz Niepodległości (foto)

XIII Marsz Niepodległości (foto)

Już po raz 13. pan Jurek Sitek, opiekun Klubu Przyrodniczo-Turystycznego „Leśna Szkoła” zorganizował 11 listopada Marsz Niepodległości.
zobacz więcej