Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy

Od czytelników

Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy

23.04.2024
autor: KRUS PT w Wyszkowie
KRUS Placówka Terenowa w Wyszkowie, wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Wyszkowie, rozstrzygnęła pierwszy etap XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.
 
Pod ocenę komisji poddanych zostało 265 prac, które wpłynęły z 32 szkół z terenu powiatów wyszkowskiego i pułtuskiego. Spośród uczestników konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa - klasy 0-III (124 prace) i II grupa – klasy IV-VIII (141 prac) komisja wyłoniła laureatów I, II, III miejsca oraz wyróżnień.
 
W I grupie wiekowej:
I miejsce - Liliana Rosińska, kl. I Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej w Pniewie
II miejsce - Alicja Biernacka, kl. I Szkoła Podstawowa im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Łosinnie
III miejsce – Michalina Szczerba, kl. II Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku
Wyróżnienie – Nikodem Wojtczak, kl. III Szkoła Podstawowa w Zatorach
 
W II grupie wiekowej laureatami zostali:
I miejsce – Gabriela Skóra, kl. V Zespół Szkolno-Przedszkolny w Somiance
II miejsce – Alicja Ragajsin, kl. VII Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Obrytem
III miejsce - Oliwia Jarosik, kl. VI Zespół Szkolno-Przedszkolny im. gen. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej
Wyróżnienie - Renata Glinka, kl. VII Szkoła Podstawowa w Zatorach
 
Ponadto wyróżniono 10 osób z każdej kategorii wiekowej, dla których Starostwo Powiatowe ufunduje nagrody rzeczowe:
klasy 0-III: Maria Popławska kl. 0 ZSP w Długosiodle, Maja Rosińska kl. III SP w Pniewie, Iga Wyszyńska kl. 0 SP w Trzciance, Zuzanna Jaworska kl. I SP w Zatorach, Zuzanna Chrzanowska kl. I SP w Zatorach, Maja Koczkodon kl. II SP w Rząśniku, Marcelina Tułowiecka kl. I SP w Pniewie, Franciszek Turek kl. I SP w Łosinnie, Michał Stopka kl. II SP w Bielinie, Jakub Sitek kl. III SP w Łosinnie
klasy IV-VIII: Igor Szczubeł kl. V SP w Zatorach, Miłosz Kuchta kl. VII SP w Obrytem, Damian Falba kl. VII SP w Obrytem, Anna Sobotka kl. VI SP w Starym Bosewie, Julia Piotrowska kl. V SP w Obrytem, Amelia Depta kl. VIII SP w Somiance, Blanka Ewa Pałaszewska kl. VI SP w Somiance, Zuzanna Budna kl. V SP w Pniewie, Wiktoria Ziemińska kl. VI SP w Olszance, Sandra Włodarczyk kl. VII SP w Zatorach.
 
Prace laureatów I miejsc z obu kategorii wiekowych zostały przesłane do dalszej rywalizacji i oceny przez Komisję Wojewódzką w Oddziale Regionalnym KRUS Warszawie.
 
Laureaci trzech pierwszych miejsc i wyróżnienia etapu Placówki Terenowej KRUS w Wyszkowie otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez KRUS, zaś nagrody dla 10 osób wyróżnionych w każdej kategorii wiekowej ufunduje Starostwo Powiatowe w Wyszkowie. O terminie i miejscu wręczenia nagród laureaci zostaną poinformowani telefonicznie.
 
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość