Bezpieczne szelki w Przedszkolu nr 9 (foto)

Od czytelników

Bezpieczne szelki w Przedszkolu nr 9 (foto)

21.06.2017
autor: Przedszkole nr 9
Dzieci z grup 6-latków „Tygryski”, „Biedronki”, „Kotki” uczestniczyły w warsztatach „Bezpieczne szelki”, sponsorowanych przez firmę Shell. Zajęcia zorganizowała mama Oli – Ewa Galanty, a poprowadzili je Joanna Kosowicz, Andrzej Żuliński, Bartek Mielczarek.
Celem akcji było propagowanie bezpieczeństwa drogowego. Pan Bartek, w stroju policjanta, omówił z dziećmi bezpieczne przechodzenie przez jezdnię, podkreślił ważność używania odblasków, wcielał się w rolę dyspozytora odbierającego zgłoszenie drogowe. Każde dziecko aktywnie uczestniczyło w warsztatach, odgrywając scenki sytuacyjne, wcielając się w różne role: przechodnia, kierowcy, rowerzysty.
Dzieci otrzymały wiele niespodzianek od sponsora: opaski odblaskowe, zajączki przywieszki do plecaka, kamizelki – szelki odblaskowe. Ale najważniejsze – utrwaliły bezpieczne zachowanie się na drodze, numery alarmowe, znaki drogowe.
Na zakończenie warsztatów każde dziecko wykonało konkursową pracę plastyczną. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody – książeczkę „Mini przestrogi na polskie drogi” oraz odblask przywieszkę.
Natomiast najciekawsze prace jury nagrodziło zestawami klocków Lego. A oto zwycięzcy:
  • grupa „Tygryski”: Kornelia Romanowska, Michał Madej, Milena Siemieniewska
  • grupa „Biedronki”: Amelia Kukwa, Nadia Kordowska, Nikola Czubak
  • grupa „Kotki”: Franek Śliwka, Anna Stańczak, Maciej Krasucki
Serdecznie dziękujemy mamie Oli G.za zorganizowanie ciekawych i pouczających warsztatów.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ze świata: Włosi szukają sposobu ograniczenia szkód zdrowotnych związanych z paleniem

Ze świata: Włosi szukają sposobu ograniczenia szkód zdrowotnych związanych z paleniem

Na kongresie kardiologów, który odbył się w połowie kwietnia we włoskiej Ligurii, stwierdzono, że e-papierosy i podgrzewacze tytoniu mogą pomóc w ograniczeniu chorób związanych z paleniem.
zobacz więcej
Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Urząd miejski przygotował projekt nowej organizacji ruchu na wąskich uliczkach osiedla Ogródki. Pojawią się progi spowalniające, przejścia dla pieszych, ograniczenia prędkości do 30 km/h, na niektórych uliczkach wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu. Niezmiennie problemem pozostaje kwestia dzierżawy pasów działek wzdłuż ulic. Część mieszkańców podpisuje z gminą umowy, inni wolą przesunąć ogrodzenia. - Jeden wystaje, drugi się chowa i takie zęby się robią. Jak to będzie wyglądało? – dziwi się jeden z mieszkańców. Zdaniem Grzegorza Mościckiego gmina powinna sprzedać mieszkańcom działki, które i tak od lat są przez nich zajmowane.
zobacz więcej
Integracja pod dębem (foto)

Integracja pod dębem (foto)

4 października uczniowie klas I sp, II sp i IVspb z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku przyjęli gościnnie uczniów z klasy II Szkoły Podstawowej w Brańszczyku wraz z wychowawczynią Dorotą Owsianko. Uczniowie obu placówek udali się na piękny plac pod dębem, gdzie uczestniczyli w zawodach sportowych.
zobacz więcej
Nowe przepisy wycinki drzew

Nowe przepisy wycinki drzew

17 czerwca weszły w życie zmiany ustawy o ochronie przyrody. Wycinka drzew w lesie jest możliwa wyłącznie na podstawie uproszczonego planu urządzenia lasu lub decyzji wydanej przez organ sprawujący nadzór nad gospodarką leśną. 
zobacz więcej