Bezpieczne Gospodarstwo Rolne (foto)

Od czytelników

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne (foto)

28.06.2019
autor: KRUS Wyszków
25 czerwca w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce odbyła się uroczystość rozdania nagród laureatom regionalnego etapu XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Do konkursu BGR zgłoszono 24 gospodarstwa.
 
Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli PT KRUS w Ostrołęce, Mazowieckiej Izby Rolniczej, Państwowej Inspekcji Pracy, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w dniach 26 kwietnia – 16 maja dokonała wizytacji i oceny 22 gospodarstw, spośród których wytypowała laureatów. Zdobywca I miejsca będzie reprezentował nasz region w etapie wojewódzkim konkursu. 
Gościom uroczystego finału zaprezentowano film obrazujący najlepsze gospodarstwa, które wzięły udział w konkursie. W tym roku zwyciężyło gospodarstwo Roberta Filochowskiego z Milewa Wielkiego w gminie Troszyn, w powiecie ostrołęckim. II miejsce zdobyło gospodarstwo Radosława Lisa z miejscowości Pieczyska w gminie Krasnosielc, powiat makowski. Zaś laureatami III miejsca zostali Justyna i Jan Majewscy z miejscowości Jelenie, położonego na terenie gminy i powiatu Ostrów Mazowiecka. 
Ponadto przyznano dziesięć wyróżnień, wśród których znaleźli się gospodarze z powiatu wyszkowskiego: Hanna i Tadeusz Błońscy z miejscowości Trzcianka w gminie Brańszczyk, Mateusz Krakowiecki z miejscowości Nowe Wielątki w gminie Rząśnik oraz Barbara i Mirosław Ciachowie z miejscowości Łosinno w gminie Wyszków.
Uczestnicy finału otrzymali cenne nagrody – wyroby zwiększające bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym. Fundatorami nagród była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz współorganizatorzy tj. Państwowa Inspekcja Pracy, Delegatura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz samorządy, na terenie których znajdują się finałowe gospodarstwa. Laureatom nagrody wręczył Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce Roman Szewczak wraz z przedstawicielami instytucji i organów samorządowych z poszczególnych gmin. 
Wyróżnienia z powiatu wyszkowskiego wręczyli fundatorzy nagród a mianowicie: wójt gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski państwu Błońskim, w imieniu burmistrza nagrodę dla państwa Ciachów wręczyła Anna Gołębiewska, sekretarz gminy.
W imieniu pana Krakowieckiego nagrodę z rąk Kierownika PT KRUS w Ostrołęce odebrała Kierownik PT KRUS w Wyszkowie Iwona Wyszyńska. 
Na zakończenie kierownik PT KRUS w Ostrołęce Roman Szewczak wyraził zadowolenie z rosnącej popularności organizowanego przez Kasę konkursu, co ma wpływ na eliminację zagrożeń w gospodarstwach oraz przyczynia się do ciągłej ich modernizacji, czego efektem jest znaczny spadek wypadków w naszym regionie. 
W imieniu organizatorów gorące podziękowania dla fundatorów nagród z poszczególnych gmin.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość