Atrakcyjne lekcje przyrody w ZSS w Brańszczyku (FOTO)

Od czytelników

Atrakcyjne lekcje przyrody w ZSS w Brańszczyku (FOTO)

16.05.2022
autor: ZSS w Brańszczyku
Zwierzęta egzotyczne mieszkające w zoo i te swojskie, które można spotkań w lesie, poznali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku.
 
12 maja grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyła w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, między innymi słonie, żyrafy, zebry, krokodyle, surykatki; poznały ich wygląd i tryb życia. Pogoda dopisywała, więc dzieci z przyjemnością spacerowały i obserwowały mieszkańców ZOO. Na zakończenie wycieczki uczniowie z wychowawcami i opiekunami udali się na posiłek do restauracji. Wycieczka była nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.
ZSS w Brańszczyku odwiedził też niezwykły gość - pan leśniczy Marek Mróz, który opowiedział zebranym o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki. Społeczność ZSS w Brańszczyku serdecznie dziękuje za ciekawe zajęcia edukacyjne, które umożliwiły poznanie pracy leśniczego, poznanie zwierząt i roślin polskich lasów.
Z kolei uczniowie z klasy VII-VIII b uczestniczyli w wycieczce do Wyszkowa, gdzie miło, aktywnie i zdrowo spędzili czas w siłowni Family Gym.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość