Aktywni zimą w ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Aktywni zimą w ZSS w Brańszczyku (foto)

25.01.2021
autor: ZSS w Brańszczyku
Styczeń powitał nas mroźną pogodą i śniegiem. Uczniowie z klas 3b i 8c w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku, realizując innowację pedagogiczną "Niezwykli przyjaciele", nie zapomnieli o ptaszkach zamieszkujących okolicę szkoły i mających problemy ze znalezieniem pożywienia w taką pogodę.
 
W trakcie zajęć kształtowania kreatywności wykonali dla nich karmniki, które wypełnili ziarenkami zbóż i tłuszczem. Wykonane prace powiesili w szkolnym ogrodzie sensorycznym. Ponadto od jesieni dzieci prowadzą aktywną zbiórkę żołędzi, aby w zimie wspomóc myśliwych w dokarmianiu zwierzyny leśnej. W zamian za współpracę uczniowie zostali zaproszeni na wspólne dokarmianie w lesie oraz ognisko z myśliwym z Koła Łowieckiego „Bór” w Długosiodle. Myśliwy w absorbujący sposób zobrazował dzieciom zwierzęta leśne i sposoby ich dokarmiania. Opowiedział o zwyczajach myśliwych i ich obowiązkach wobec przyrody. Podczas zajęć uczniowie mogli zobaczyć paśniki, lizawki i buchtowiska dla zwierząt leśnych. Dowiedziały się, jak same mogą chronić zwierzęta, a mianowicie nie śmiecić w lesie, cicho się zachowywać, nie płoszyć i nie straszyć zwierząt, obserwować zwierzęta tylko z daleka. Pożegnali się słowami „Darz Bór”. Tym powitaniem i pożegnaniem myśliwi życzą sobie udanego dnia. Przepiękna zimowa pogoda i miła atmosfera sprawiły, że czas upłynął bardzo szybko – aż żal było odjeżdżać.
Natomiast realizując program innowacji pedagogicznej „Ścieżka po zdrowie” uczniowie z klas 3b i 8c, korzystając z zimowych uroków, wybrali się do lasu na „białe szaleństwa”. Przed wyjściem najpierw została przeprowadzona pogadanka o zasadach bezpiecznych zabaw na śniegu. Na polanie leśnej zaś odbyły się zabawy na śniegu: rzuty śnieżkami do celu i na odległość, chodzenie po śladach, toczenie kul śniegowych itp. Uczniowie jeżdżąc sankami wytyczoną trasą podziwiali uroki zimy. Atrakcji było co niemiara. Zmęczeni, ale z dobrymi humorami wyruszyli w drogę powrotną do szkoły. To był bardzo udany dzień.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Chodzi o to, żebyśmy my niebo zapełniali (foto)

Chodzi o to, żebyśmy my niebo zapełniali (foto)

Święci Faustyna, Maksymilian Maria Kolbe czy Franciszek z Asyżu pojawili się na Balu Wszystkich Świętych, na który parafia św. Wojciecha zaprosiła 26 października. - Nie chodzi o to, żeby stać się jak oni. Chodzi o to, żebyśmy my niebo zapełniali - dzieciom tłumaczył ks. Zbigniew Borawski.
zobacz więcej
IV Dzień Wolności (foto)

IV Dzień Wolności (foto)

11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się 4. Dzień Wolności. Ponownie w tym dniu uczniowie i nauczyciele wyróżniali się biało-czerwonymi strojami, dodali biało-czerwone kokardki do ubrań bądź wpinki z symbolami narodowymi. 
zobacz więcej
Prawie 7 milionów na ekologiczny projekt

Prawie 7 milionów na ekologiczny projekt

„Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków w Wyszkowie” - pod takim tytułem Urząd Miejski złożył kolejny wniosek o dofinansowanie. Całkowity koszt to blisko 7 mln zł, a wnioskowana dotacja to 5,8 mln zł. W projekcie mowa jest m.in. o wymianie ponad 3000 istniejących opraw oświetlenia ulicznego na oprawy typu LED.
zobacz więcej
Zakończenie roku szkolnego w „Koperniku” (foto)

Zakończenie roku szkolnego w „Koperniku” (foto)

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w CEZiU „Kopernik” była zwieńczeniem pracy uczniów i pracowników szkoły. Przybyli na nią szczególni goście: członek zarządu rady powiatu Krystian Pędzich, dowódca 11 Samodzielnej Drużyny Mazowieckiej Obrony Terytorialnej Mariusz Ragajsin, dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska, młodszy inspektor Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie Zbigniew Zięcina, przewodnicząca rady rodziców Marzena Ciemerych.
zobacz więcej