Aktywna Rodzina – piknik w Skuszewie (FOTO)

Od czytelników

Aktywna Rodzina – piknik w Skuszewie (FOTO)

14.09.2021
autor: Organizatorzy
Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody licznie zgromadzeni mieszkańcy Skuszewa postanowili wspólnie spędzić niedzielne popołudnie.
 
Impreza - organizowana przez sołtysa Mirosława Augustynika, radę sołecką i mieszkańców wsi oraz przy wsparciu gminy Wyszków - miała na celu integrację lokalnej społeczności i promowanie aktywnego odpoczynku.
Dmuchane zabawki, artystyczne malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, tatuaże brokatowe i wodne, zabawy z magiczną piłką, kącik plastyczny oraz gry i zabawy sportowe (przeciąganie liny, wyścigi w workach, dart itp.) to tylko niektóre atrakcje, z których mogli korzystać mieszkańcy Skuszewa na pikniku rodzinnym 12 września.
Można też było zjeść zupę gulaszową, pierożki, dania z grilla oraz przygotowane przez uczestników przepyszne ciasta domowej roboty.
Organizatorzy dziękują Polskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Wyszkowie za ufundowanie nagród dla dzieci.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nawet do 10 tys. zł na wsparcie mobilności osób niepełnosprawnych

Nawet do 10 tys. zł na wsparcie mobilności osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z dofinansowania m.in. na kurs prawa jazdy czy zakup sprzętu samochodowego. Możliwości uzyskania wsparcia jest więcej, choćby na zakup skutera lub wózków o napędzie elektrycznym. Środki na ten cel pochodzą z PFRON-u, który przy wsparciu samorządów pomaga zwiększyć mobilność osób z niepełnosprawnościami.
zobacz więcej
Dofinansowanie dla planujących założyć działalność gospodarczą

Dofinansowanie dla planujących założyć działalność gospodarczą

Dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł mogą uzyskać osoby planujące założyć działalność gospodarczą. Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej” prowadzi nabór „Innowacyjne przedsiębiorstwa na Równinie Wołomińskiej (grupy defaworyzowane)”. Z dofinansowania mogą skorzystać mieszkańcy miejscowości wiejskich z powiatu wyszkowskiego i wołomińskiego.
zobacz więcej
Niech żyje chór Świętego Wojciecha! (foto)

Niech żyje chór Świętego Wojciecha! (foto)

Chór działający w parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie odpoczywał i nabierał sił w malowniczo położonych pensjonatach w Zakopanem Olczy. To już kolejny taki wyjazd, który swoim chórzystom zorganizował „ojciec chóru” organista p. Krzysztof Zacharski. Tym razem rodzina chórzystów, ich rodzin i przyjaciół liczyła 61 osób. Na zapalonych narciarzy czekały stoki zjazdowe w okolicach Zakopanego. Nowicjusze uczyli się stawiać pierwsze kroki na górskich stokach. Inni spacerowali utartymi szlakami i napawali się pięknem górskich pejzaży. Każdy znalazł coś dla siebie. A wieczorem integracja tej nietypowej rodziny.
zobacz więcej
Codzienna rutyna a rzucanie palenia

Codzienna rutyna a rzucanie palenia

Wielu badaczy i organizacji, a także instytucji zdrowia publicznego na całym świecie przygląda się nowym produktom mającym stanowić potencjalnie mniej szkodliwą alternatywę dla tradycyjnych papierosów. Jednak nałóg to nie tylko kwestia uzależnienia od nikotyny, ale także powielania codziennych rytuałów. Dlatego warto podjąć ten wysiłek, na przykład zmieniając na jakiś czas otoczenie.
zobacz więcej