Aktywna jesień w ZSS w Brańszczyku (FOTO)

Od czytelników

Aktywna jesień w ZSS w Brańszczyku (FOTO)

15.10.2021
autor: ZSS w Brańszczyku
Piękna jesienna pogoda sprzyjała licznym wyjazdom w ciekawe miejsca. Wycieczki dostarczyły uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku wielu niezapomnianych wrażeń.
 
Jedną z atrakcji była wycieczka do Warszawy. Wszystkim bardzo spodobał się spacer po Starym Mieście. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie przewodnicy w przystępny i interesujący sposób zapoznali uczniów z florą tego niezwykłego miejsca.
Z kolei 12 października uczniowie uczestniczyli w wycieczce do zagrody edukacyjnej „Sielski dom i ogród” w Starej Złotorii. Właścicielka ogrodu, pani Anna oprowadziła dzieci po swoich pokazowych ogrodach i plantacji lawendy. Uczestnicy wycieczki zwiedzili także muzeum wiejskiego domostwa i muzeum powojennej szkoły podstawowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczno - techniczne, w trakcie których uczniowie młócili w rękach lawendę, z której wykonali aromatyczne saszetki. Następnie własnoręcznie wykonali obrazki z kwiatostanów ozdobnych traw, kwiatów lawendy i liści. Były to niezwykle ciekawe zajęcia, które pozwoliły wykazać się kreatywnością.
Odbyło się także kilka wycieczek do Wyszkowa, gdzie uczniowie mieli okazję podziwiać miasto w jesiennej odsłonie. Spacery po parku nad Bugiem, po centrum miasta, wizyty w pizzerii i kawiarni, w kinie w WOK „Hutnik”, a nawet w gabinecie kosmetycznym były dla wszystkich nie lada atrakcją.
Grupa uczniów odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Brańszczyku. Chłopcy uczestniczyli w ciekawej lekcji bibliotecznej na temat zwierząt. Spotkanie z p. Martą zainicjowało w klasach Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Uczniowie serdecznie dziękują pani Marcie Gołębiewskiej za poświęcony czas i inspirujące zajęcia.
Jesień to także czas intensywnej pracy w szkolnym ogrodzie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonują prace porządkowe i robią nowe nasadzenia. Pamiętali również o uprzątnięciu śmieci znajdujących się na terenie szkolnym i w najbliższej okolicy, co zrobili w ramach akcji „Sprzątanie Świata”. Działania rozpoczęły się od przypomnienia, jak sortować śmieci, a zakończyły ekologicznym konkursem pt. „Recykling”. Do wykonania prac konkursowych zostały wykorzystane odpady zebrane w trakcie akcji. Nasza Mała Ojczyzna – Brańszczyk to piękne i magiczne miejsce.
WizjaMed NFZ - pomiędzy działami
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość