"A ja jestem patriotą. Czuję to" (foto)

Od czytelników

"A ja jestem patriotą. Czuję to" (foto)

18.11.2016
autor: M. Wołyniec, B. Jakubczak
I czują to uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Rybnie. Już po raz VI Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej połączony został z przeżywaniem Narodowego Święta 11 Listopada w gronie nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. 
Na nasze zaproszenie odpowiedzieli: proboszcz parafii św. Wojciecha Roman Karaś, radny miejski Sławomir Wróbel, sołtys wsi Rybno Władysław Dudzik, Komendant OSP w Rybnie Janusz Siatkowski, Jadwiga Przedpełska, kierowniczka filii Miejsko-Gminnej Biblioteki w Rybnie, przewodnicząca Rady Rodziców ZS w Rybnie Mariola Wróbel, przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Rozwoju Rybna Grażyna Skoczeń. 
Jesteśmy szczęśliwi, że nie musimy oddawać życia za ojczyznę, nie musimy tułać się po świecie i tęsknić, jak tęsknił Mickiewicz, Słowacki, Norwid czy Chopin. O tych ludziach i o tym, co zrobili – dla nas i przyszłych pokoleń - nie wolno nam  zapomnieć. Dlatego 10 listopada świętowaliśmy tę szczęśliwą dla Polski datę ze śpiewem na ustach, manifestując poprzez pieśni patriotyczne i żołnierskie pamięć o tych, którzy przed 98 laty wywalczyli nam niepodległość. Cała społeczność szkolna, począwszy od zerówki do III gimnazjum włącznie, prezentowała swoją patriotyczną postawę. 
Śpiewem oddaliśmy hołd zesłańcom syberyjskim, powstańcom, ofiarom najstraszliwszej zbrodni w dziejach ludzkości II wojny światowej. Co roku nasi uczniowie prezentują różnorodny repertuar. Wspólnie odśpiewaliśmy pieśni: ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”,, To nasza ojczyzna”,, Jak szło wojsko raz ulicą”,, Zośka'', Deszcze niespokojne”,, Białe róże”,, Róża i bez”,, Rogatywka”,, Dziewczyna z granatem w ręce” ,, Miasto 44”. Soliści wykonali utwory: ,,Taki kraj”- Bartek Jachacy; ,,Kołysanka wojenna”- Weronika Wojtkowska i Klaudia Skoczeń, a zespół uczniów z klasy II gimnazjum - ,,Już ojczyzna jest szczęśliwa”.
Piosenkom, jak co roku, towarzyszyły układy choreograficzne, scenki tematyczne, musztra oraz stosowne stroje. Wychowawcy i uczniowie bardzo odpowiedzialnie potraktowali przygotowania do tej ważnej imprezy.
Organizatorzy oraz dyrektor szkoły dziękują uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim zaproszonym za wspólne przeżywanie tego radosnego święta, które juz po raz trzeci odbywało się w gościnnych progach Remizy Strażackiej w Rybnie.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom
Zitcom